Chłopak chce sam płacić za wynajem mieszkania. Zgodzić się na to?

Izabella nie chce być na jego utrzymaniu.
Chłopak chce sam płacić za wynajem mieszkania. Zgodzić się na to?
fot. Pixabay
22.05.2019

Nie mam w sobie nic z materialistki i chyba dlatego ta sprawa spędza mi sen z powiek. Dokładnie 1 czerwca zamieszkam z chłopakiem po roku znajomości. Pierwszy raz bez rodziców i od razu z facetem. Jestem optymistycznie nastawiona, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju.

Zobacz również: ON TO PRZED TOBĄ UKRYWA: 20 męskich dziwactw, z którymi musisz się liczyć, jeśli chcesz z nim zamieszkać

A konkretnie - słowa mojego chłopaka. On już teraz zapowiedział, że o sprawy finansowe mam się nie martwić. Nawet nie wiem, ile ma kosztować ten wynajem, bo wszystko sam załatwiał. I sam chce płacić. Pozostałe rachunki także.

To miło z jego strony, ale jednak nie chciałabym się czuć jak jakaś utrzymanka.

Zarabia więcej ode mnie, ale to nie powód, żeby mnie utrzymywać. Od razu mu to powiedziałam, to stwierdził, że mogę płacić za inne rzeczy. Np. raz na jakiś czas zrobić zakupy. Ze sprawiedliwym podziałem wydatków nie ma to nic wspólnego.

Zobacz również: Czy zamieszkać z chłopakiem? Uprzedził mnie, że nie zamierza sprzątać i gotować

Mieszkanie i rachunki to pewnie ok. 2 tysięcy, a ja mam wydać kilka stówek w sklepie. Czuję, że to nie jest fair. Wysokość pensji nie powinna mieć chyba nic do rzeczy, skoro mamy żyć razem i traktować się po partnersku.

Pewnie wiele dziewczyn chciałoby być na moim miejscu i usłyszę, że szukam problemu tam, gdzie go nie ma. Ale pomyślcie sobie - facet praktycznie was utrzymuje i wy nic nie musicie. Czy to na pewno fajne uczucie? Szczerze wątpię.

Czy Waszym zdaniem powinnam się z tym pogodzić i pozwolić mu płacić?

Izabella

Zobacz również: Mieszkają ze sobą od 2 lat i NIGDY ze sobą nie spali. Zadziwiający powód

56 % tak
44 % nie
Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci
Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4.88 / 5
Gość (Ocena: 4) 22.05.2019 21:01
Nie zarabiam mało, a mój mąż dwa razy więcej ode mnie i dzielimy się tylko opłatą za wynajem. Resztę opłat robi mąż, ja wydaje na swoje potrzeby i odkładam co miesiąc pokaźną sumkę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.05.2019 19:12
Mój chłopak płaci za mieszkanie i jedzenie a moja pensja jest na moje przyjemności. Czasami tankuje samochód. Uważam, ze to bardzo dobry układ. Mój ukochany zarabia bardzo dobrze i niczego mi nie wypomina. Jestem mu bardzo wdzięczna i często kupuje prezenty :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.05.2019 15:06
Moim zdaniem facet podchodzi do tego bardzo poważnie i chce pokazać, że stać go, aby w przyszłości utrzymać rodzinę. Nie wiem z jakimi facetami macie do czynienia skoro boicie się, że będzie wypominal autorce opłaty... Jeśli się kogoś kocha nie patrzy się na takie rzeczy. Dziewczyna chce się dokładać i będzie, ale w inny sposób. Środki czystości, codzienne zakupy, wyjścia do kina czy teatru - za to może zapłacić, a jak to zebrać do kupy to nie są tanie rzeczy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.05.2019 13:30
Ja bym się zgodziła :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.05.2019 10:51
Mój facet tez na początku mi zaproponował ze chce płacić za rachunki sam. Dopóki nie zarabiałam tyle co on to poszlismy na kompromis i płaciłam po prostu mniej.Moim zdaniem jest to w porządku jeżeli on sam z taka propozycja wychodzi
odpowiedz

Polecane dla Ciebie