Siostra urodziła tydzień temu i jeszcze nie pokazała mi dziecka. Wprosić się?

Klaudia została ciocią, ale wcale tego nie czuje.
Siostra urodziła tydzień temu i jeszcze nie pokazała mi dziecka. Wprosić się?
17.05.2019

Nie wiem jakie obyczaje panują w innych rodzinach, ale według mnie tak nie powinno być. Jesteśmy najbliższymi dla siebie osobami i oczekiwałabym normalnego traktowania. A za takie uważam przedstawienie noworodka zaraz po porodzie. Nawet tego samego dnia.

Zobacz również: Ciężarna zaatakowana w lokalu. Starsza pani wyrwała jej kubek z kawą

Tymczasem mija już tydzień, a ja nie dostałam zaproszenia od mojej siostry. Myślałam, że nie chce przyjmować gości w szpitalu, ale wróciła już do domu i dalej cisza. Rozmawiałyśmy tylko przez telefon i na to nie wpadła.

Naprawdę dziwnie się z tym czuję. Rodzice są u niej codziennie, a o mnie cały świat zapomniał.

Ona jest ode mnie starsza, ma męża i swoje sprawy. Ale czy to coś zmienia? Młodsza siostra powinna być przyjaciółką i zawsze miałyśmy dobry kontakt. Trochę się osłabił, kiedy wyprowadziłam się do innego miasta, ale to nie koniec świata.

Zobacz również: Chwilę po porodzie usłyszała paskudny komentarz męża. Mówił o jej kroczu

Wystarczy sygnał i za 1,5 godziny jestem u niej. Bardzo chętnie bym się wybrała, bo na świat przyszła moja pierwsza siostrzenica. Zostałam ciocią, a w ogóle tego nie czuję. Żadnego konfliktu między nami nie ma, więc tym bardziej głupia sytuacja.

Sama się wpraszać nie chciałam, bo zależało mi na tym, żeby inicjatywa wyszła od niej. W końcu może być obolała po porodzie i zmęczona zarwanymi nocami. Tylko ja jestem siostrą - dla mnie nie trzeba się szykować. Chcę tylko zobaczyć maleństwo.

Myślicie, że mogę się zapowiedzieć, nie czekając na gest z jej strony?

Klaudia

Zobacz również: Wykończona młoda mama napisała, czego oczekuje od niej społeczeństwo. Inne kobiety okrzyknęły ją bohaterką

47 % tak
53 % nie
„Idealne geny”. Ich córkę nazywają najpiękniejszą dziewczynką na świecie
„Idealne geny”. Ich córkę nazywają najpiękniejszą dziewczynką na świecie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 4.27 / 5
gość (Ocena: 5) 17.05.2019 20:36
A ja nie odwiedzam siostry ani jednej ani drugiej. Nie narzucam się ze swoją osobą. Jakoś nie kręci mnie przesiadywanie u nich jak mają jeszcze dzieci na głowie. Ale może dlatego że nigdy nie byłyśmy ze sobą blisko związane. Wcześniej jak tylko się odezwałam to wieczne pyskówki i stwierdzenia że jestem gówniarą. To teraz niech sobie same radzą. Dzieli nas różnica 8 i 5 lat. Teraz ja się mogę śmiać że są paniami w średnim wieku.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 17.05.2019 17:43
Zapytaj czy możesz przejechać, a jak będziesz to pomóż siostrze. Nie czekaj aż poda ci herbate, nie siadaj w fotelu i patrz na dziecko, ale zapytaj czy możesz pomóc albo zwyczajnie pomóż - może pranie, prasowanie, pomoc siostrze z prysznicem, zrobić obiad, cokolwiek
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.05.2019 15:04
Siostra może przecież czuć się jeszcze słabo, daj jej czas. Możesz zapytać czy możesz przyjechać ale nie narzucaj się
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.05.2019 09:51
ja bym normalnie sie spytala kiedy moge wpasc i ich odwiedziec. nie robilabym niespodzianki ale tez nie robila wielkiego problemu. moze mysli, ze to tobie sie nie chce jechac
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 17.05.2019 09:18
Moja siostra tez tak gadała - ze tylko chce przecież dziecko zobaczyć. Ale nie wpadła na to, ze ja się mogę zle czuć, ze dla mnie cała sytuacja jest nowa i ze nie oswoiłam się jeszcze ze wszystkim. Ona najważniejsza, chce zobaczyć dziecko i to natychmiast! Powiedziałam ze zobaczy dziecko jak ja będę gotowa, a nie bo ona sobie tego życzy. Trzeba się nauczyć szacunku do innych i ich uczuć, to nie jest trudne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie