Koleżanka przyjeżdża do pracy na rowerze i nie bierze prysznica. Zwrócić jej uwagę?

Paula przez 8 godzin dziennie wdycha jej pot.
Koleżanka przyjeżdża do pracy na rowerze i nie bierze prysznica. Zwrócić jej uwagę?
fot. Unsplash
12.04.2019

Moja firma chce być teraz strasznie eko, więc wprowadzili różne zachęty dla pracowników. Dofinansowują bilet miesięczny na komunikację miejską albo oferują dodatek do pensji, jeśli przyjeżdża się na rowerze. To nie dla mnie, ale niektórzy korzystają.

Zobacz również: 7 błędów w higienie osobistej, które nieświadomie popełniasz KAŻDEGO DNIA (To widać i czuć!)

Jedną z takich osób jest moja koleżanka, z którą siedzę w jednym boksie. Nasze biuro to niby open space, ale mamy szklane ściany pomiędzy różnymi działami. Siedzą z nią jak w jakimś akwarium i do tej pory nie narzekałam.

Od kiedy zrobiła się taka fit i codziennie pedałuje do pracy - ledwo tam wytrzymuję.

Mam wrażenie, że inni też to czują, ale milczą. Tylko im jest łatwiej, bo nie muszą tego wdychać przez 8 godzin dziennie. Prawda jest taka, że każdy się na rowerze spoci, a ona z prysznica raczej nie korzysta. Może dwa razy ją widziałam wchodzącą pod natryski.

Zobacz również: Mam wrażenie, że większość Polaków się nie myje. Żółte zęby i brudne uszy to standard

To nie jest jakiś straszny fetor i mokre plamy na bluzce. Ale wystarczy taki przykry aromacik i od razu gorzej się pracuje. Jej się chyba wydaje, że zmiana stroju i antyperspirant wystarczą. Mój nos mówi mi, że chyba nie do końca.

Dobrze, że nie przyjmujemy klientów w boksie, bo byłby jeszcze większy wstyd. Jednak mój komfort też jest ważny. Tylko jak tu jej zwrócić uwagę, żeby nie urazić... Jesteśmy skazane na pracę razem i ogólnie to ją lubię. Chyba, że zrobi się cieplej i sama zmądrzeje.

Myślicie, że już teraz powinnam zwrócić jej uwagę?

Paula

Zobacz również: „Moja dziewczyna mnie brzydzi. Za rzadko zmienia bieliznę i fatalnie pachnie”

72 % tak
28 % nie
O tej Polce mówi cały świat. 2 lata temu przestała myć zęby
O tej Polce mówi cały świat. 2 lata temu przestała myć zęby - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 12.04.2019 19:31
A gdzie ma brać ten prysznic, w pracy tępa strzało ?! Od kiedy to w pracy są prysznice ? W ogóle to co to za praca, że siedzicie w boksie ? Za mało szczegółów podanych żeby udzielić jakiejkolwiek rozsądnej rady.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.04.2019 10:23
Jak sie ma problemy hormonalne to juz minute po prysznicu mozna smoerdziec jak sie dezydorantu nie uzyje. Ja tak niestety mam bo mam problemy hormonalne spore.... ale jak sie wykapie i szybko popsikam dezydorantem to caly dzien nic nie czuc :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.04.2019 00:23
A od kiedy to od jazdy na rowerze zaczyna się smierdziec?? Rozumiem po kilku godzinach, ale ta koleżanka do pracy ma pewnie góra pół godziny. Cóż za wydumany problem...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie