Byłam na domówce u koleżanki i coś zniszczyłam. Powinnam zapłacić za szkodę?

Ilona boi się, że przez to straci dobrą znajomą.
Byłam na domówce u koleżanki i coś zniszczyłam. Powinnam zapłacić za szkodę?
fot. Unsplash
09.04.2019

Różne rzeczy widziałam w swoim życiu. Czasami imprezy wymykają się spod kontroli, ludzie wymiotują gdzie popadnie, rozlewają alkohol, roznoszą błoto po domu. Zdarza się i organizator domówki powinien zdawać sobie sprawę z ryzyka.

Zobacz również: Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci

Gdyby przydarzyła mi się taka wpadka, to po prostu bym przeprosiła. Ale ja zrobiłam coś jeszcze gorszego. W sobotę byłam na parapetówce u koleżanki i jej chłopaka. Nowe mieszkanko, kredyt na 30 lat, fajnie urządzone. Po mojej wizycie nie jest już tak ładnie.

Wszystko przez mój głupi nałóg, który wreszcie musiał doprowadzić do katastrofy.

Przyznaję uczciwie, że trochę wypiłam, tak jak wszyscy. Chciałam zapalić na balkonie, na co właściciele od razu się zgodzili. Przygotowali nawet popielniczkę, choć sami papierosów nie znoszą. Jakoś tak odruchowo odpaliłam jeszcze przed drzwiami balkonowymi.

Zobacz również: Cały Internet śmieje się z jej salonu. Myślała, że tak wygląda posprzątany pokój

Chciałam szybko wyjść na zewnątrz, ale zaczepiłam papierosem o firankę, robiąc sporą dziurę. Pet spadł na ziemię i wypalił czarny ślad w ich białym dywanie. Straszny wstyd, ale w stanie upojenia człowiek bagatelizuje takie sprawy.

Koleżanka się nawet śmiała, że wreszcie ktoś porządnie jej ochrzcił mieszkanie. Bo co to za parapetówa bez demolki. No, ale od tego czasu się nie odzywa, a mnie jest strasznie głupio. Wiadomo, że nie zrobiłam tego specjalnie, ale dziś raczej im nie jest do śmiechu.

Myślicie, że powinnam im zaproponować pokrycie szkód? To trochę będzie kosztowało, ale nie chcę tracić znajomych przez chwilę nieuwagi.

Ilona

Zobacz również: Znajomi wpakowali się w butach do mojego domu. Mieszkanie wygląda jak chlew

98 % tak
2 % nie
Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci
Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.04.2019 18:53
No wypadałoby.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2019 09:29
Wypadałoby. Być może stwierdzą, ze nie ma takiej konieczności, ale może być i tak, że będą chcieli byś coś odkupiła. Nie zmienia to faktu, ze powinnaś wyjść z taką inicjatywą, jeżeli coś komuś zniszczyłaś.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2019 09:24
oczywiscie, ze musisz zaplacic, powinnas to zaproponowac juz na drugi dzien a nie czekac niewiadomo na co i pisac listy na papilocie. skoro sie nie odzywa to pewnie jest w szoku ze masz to gdzies...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2019 09:03
Tak, zaproponuj. Może ona tego nie wymaga a może tylko jej głupio się upomnieć. Dowiesz się, jak napiszesz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2019 07:51
Nie no, przestan! Przeciez kazdy sredniorozgarniety ubezpiecza mieszkanie od zidiocialych znajomych. Po co sobie glowe zawracasz, na pewno maja na to osobny fundusz... :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie