Mąż twierdzi, że nie mam prawa odmawiać mu w sypialni. Powinnam się zmuszać?

Ukochany Ewy nazywa to „małżeńskim obowiązkiem”.
Mąż twierdzi, że nie mam prawa odmawiać mu w sypialni. Powinnam się zmuszać?
fot. Pixabay
06.04.2019

Kochamy się bardzo, ale temperamenty mamy inne. To znaczy - podobne poczucie humoru i pomysł na życie, ale w łóżku trochę się rozmijamy. On najchętniej kochałby się 3 razy dziennie, a mnie wystarczy 2 razy w tygodniu. Wiedziałam to jeszcze przed wyjściem za niego.

Zobacz również: Nie uwierzysz, jak rzadko kochają się niektórzy Polacy. Można im tylko współczuć

Po ślubie zaczął jednak głośniej mówić o swoich potrzebach i ciągle słyszę o "obowiązku małżeńskim". Jego zdaniem, skoro wzięłam z nim ślub, to do czegoś się zobowiązałam. W domyśle: spełniać jego wszystkie zachcianki.

Według niego żona jest od tego, żeby kochać się z mężem. I na odwrót. Tylko, że ja go do niczego zmuszać nie muszę, bo zawsze ma ochotę.

Zawsze był dosyć konserwatywny, ale w XXI wieku związki powinny być chyba oparte na trochę innych zasadach. On do niczego mnie nie będzie zmuszał, ale robi mi oczywiste wyrzuty. Bo inne to na pewno tak się nie migają.

Zobacz również: Chłopak czuje się wykorzystywany przez dziewczynę, bo... to on musi płacić za prezerwatywy

Zastanawiam się, czy tak wyglądają udane małżeństwa. Może ja faktycznie za bardzo patrzę na własne potrzeby i zapominam o jego? To nie tak, że nie lubię bliskości. Po prostu człowiek ma tyle na głowie, że wieczorem jest zmęczony. A rano nie ma jak.

Nie chciałabym, żeby przez to się ode mnie oddalił albo, nie daj Boże, zdradził. Jego myślenie jest proste: jak mąż chce, to żona powinna się nawet zmusić. Ja do bliskości potrzebuję odpowiedniego nastroju, a on tylko okazji.

Czy Wy też uważacie, że ten "małżeński obowiązek" trzeba spełniać, nawet jak nie ma się ochoty?

Ewa

Zobacz również: Obcokrajowiec radzi, jak „spotkać, uwieść i zaliczyć Polkę”. Ma nas za wyjątkowo łatwe

6 % tak
94 % nie
Jaki on jest w łóżku? Zdradza to jego znak zodiaku
Jaki on jest w łóżku? Zdradza to jego znak zodiaku - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (31)

Ocena: 4.87 / 5
gość (Ocena: 5) 08.04.2019 19:28
Nie, nie powinien. Powinien uszanować to, że nie masz ochoty na seks, a jeśli to aż dla niego taki problem, to niech sobie kupi lalę do dymania albo zjedzie na ręcznym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2019 17:53
Co znaczy "rano nie ma jak"? Przejezdza wam przez lozko pociag pasazerki czy siasiad oprowadza wycieczki? Jak ktos chce to znajdzie i moment i miejsce.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2019 16:07
Seks jest na tyle wazny, ze ja nie mam pojecia dlaczego stanelas z nim przed olatrzem. Bo poczucie humoru macie takie same i pare wspolnych tematow? To musialbysmy wychodzic za maz za kazdego znajomego... Nie wyobrazam sobie miec posuchy, bo facetowi sie nie chce. Co innego jak jest zmeczony albo cos innego ma na glowe, ale jezeli nie mialby tyle potrzeby co ja to predzej czy pozniej skonczyloby sie to rozwodem. Ile mozna byloby jezdzic samemu sobie jezeli jest partner u boku..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2019 12:23
Ale Wy jesteście słabe. Później wielkie zdziwienie i tragedia bo używa gdzie indziej. Tylko byście brały a nic w zamian. Wiedziała przed ślubem jaki ma temperament, więc niech teraz nie płacze. Najlepiej raz w tygodniu na kłodę i zadowolona.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 08.04.2019 10:08
Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości - ZGWAŁCENIE (ART. 197) § 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. § 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Twój mąż stosuje wobec Ciebie przemoc psychiczną. Jeżeli jesteś zmuszana do współżycia to jest to gwałt. Możesz porozmawiać z mężem o swoich potrzebach. Powiedz, że potrzebujesz nastroju, jego czułości na co dzień, stworzeniaw wyjątkowej atmosfery, żeby zabiegał o Ciebie jak mężczyzna o kobietę. Powiedz wprost co lubisz, co spraw, że masz ochotę na niego. ALE MASZ PRAWO ODMÓWIĆ WSPÓŁŻYCIA ZAWSZE! Jeśli to nic nie zmieni, to moim zdaniem mąż nie kocha Ciebie tak jak myślisz.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie