Teściowa chce, żeby ksiądz poświęcił nasze nowe mieszkanie. Zgodzić się?

Agnieszka nie widzi takiej potrzeby, ale matka jej męża naciska.
Teściowa chce, żeby ksiądz poświęcił nasze nowe mieszkanie. Zgodzić się?
fot. Unsplash
04.04.2019

Nigdy nie byłam blisko Kościoła i pewnie tak byłoby nadal, gdyby nie rodzina mojego świeżo upieczonego męża. On też nie za bardzo jest w temacie, ale przynajmniej stara się udawać przed matką. Ona jest typową dewotką. Przeszła na wcześniejszą emeryturę i nie wychodzi z kaplicy.

Zobacz również: „Oddawaj się z radością mężowi i nie odmawiaj współżycia”. Katolicki poradnik hitem Internetu

Czasami zalicza nawet dwie msze jednego dnia, co moim zdaniem jest już przesadą. No, ale OK, niech sobie robi co chce. Również z jej powodu wzięliśmy ślub kościelny, choć wolelibyśmy skromniejszą uroczystość cywilną.

Już się nawet pogodziłam, że będziemy musieli ochrzcić kiedyś nasze dzieci. To typ człowieka, który narzuca wszystkim swój światopogląd.

Ostatnio jednak przeszła samą siebie. Niedługo odbieramy klucze do mieszkania i ona chce sprowadzić tam księdza. Im szybciej, tym lepiej. Jej zdaniem powinien poświęcić wszystkie pomieszczenia, żeby "Bóg zagościł w tym domu".

Zobacz również: LIST: „Siłą zaciągam 16-letnią córkę do kościoła. Jest za młoda, by mieć własne zdanie”

Szczerze? Dla mnie to szopka i są jakieś granice. Grosza do tego mieszkania nie dorzuciła, więc niech da nam spokój. Za chwilę przyniesie mi jakieś święte obrazy i każe wieszać na ścianach. Mój mąż oczywiście jest stłamszony i chce jej na wszystko pozwalać.

Normalnie pewnie bym się dla świętego spokoju zgodziła. Ale tego jest już za dużo. Mam płacić księdzu za czary, w które kompletnie nie wierzę. Teściowa obnosi się ze swoją religijnością i zaczyna mnie to dusić.

A co Wy o tym myślicie? Zgodzić się na ten cyrk?

Aga

Zobacz również: Nagle się okazało, że on nie chce ślubu kościelnego. Mnie cywilny nie wystarczy

12 % tak
88 % nie
Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci
Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.04.2019 22:58
Jak się zgodzisz to będzie szło coraz dalej. To samo tyczy się męża. Jeśli nie chcesz żeby teściowa rządziła Waszym życiem lepiej postaw się od razu jeśli coś Ci nie odpowieda
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2019 22:25
Moim zdaniem nie ma sensu święcić mieszkania, w którym nikt nie umarł, ani nie jest nawiedzone, bo możesz jeszcze pogorszyć. A skoro i tak jestes niewierząca to się nie zgadzaj na to.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2019 22:11
Możesz się zgodzić jeśli teściowa za wszystko zapłaci :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2019 11:40
Jak teściowa chce by ksiądz robił te swoje magiczne obrządki to niech sama płaci 😑 Za nic nie ulegaj. Kolędy też nie przyjmuj. Nie musisz jeszcze bardziej finansować cudzej religii niż to robisz w podatkach
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2019 09:10
Przecież ksiądz przyjdzie z kolenda i wtedy poświęci. To najlepsza opcja. Nie ulegnie aż tak całkowicie a dasz do zrozumienia teściowej że jesteś pozytywnie nastawiona. Ogólnie takie wtrącanie się jest męczące. Ale lepsze to niż gdyby co chwilę była u was l w gościach. Z resztą nie zaszkodzi poświęcić. Ale to moje zdanie. Ogólnie nie jest to jakaś rzecz bardzo uciążliwa bo trwa moment.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie