Mój facet zarabia 5 tys. zł, a oddaje mi tylko 2. Czy to przemoc finansowa?

Klaudia nie zgadza się na taki podział pieniędzy.
Mój facet zarabia 5 tys. zł, a oddaje mi tylko 2. Czy to przemoc finansowa?
16.03.2019

Proszę, zanim ocenicie mnie jako zachłanną utrzymankę, spróbujcie zrozumieć sytuację w jakiej się znalazłam. Mam 24 lata i jestem mamą oraz mężatką. Studia przerwałam z powodu ciąży i tak naprawdę nigdy na stałe nie pracowałam. Wykształcenia i doświadczenia brak.

Zobacz również: Chłopak kontroluje moje wydatki. Muszę mu pokazywać paragony ze sklepów

Mąż zapewniał mi wszystko, czego potrzebowałam. Bardzo troszczył się o rodzinę, dlatego zawsze miałam swobodny dostęp do jego konta. Nie wydawałam na głupoty - codzienne życie kosztuje. Kupienie sobie bluzki lub zrobienie manikiuru raz w miesiącu to chyba nie jest rozrzutność.

Niedawno stwierdził jednak, że przestaliśmy panować nad budżetem. No i ogólnie, czemu on pracuje dniami i nocami, a ja tylko wydaję.

Podzielił pieniądze, ale moim zdaniem bardzo niesprawiedliwie. Z 5 tysięcy, które średnio zarabia, ja dostaję do ręki 2. Pozostałe 3 trafiają na jego konto, do którego już nie mam dostępu. Co się z nimi dalej dzieje - nie mam zielonego pojęcia.

Zobacz również: Dziewczyna z bogatego domu podliczyła majątek chłopaka. Chce go rzucić, bo jest dla niej „za biedny”

Przyzwyczailiśmy się do jakiegoś poziomu i za te 2 tysiące naprawdę trudno normalnie funkcjonować. On co prawda płaci czynsz i rachunki, ale gdzie reszta? Trzeba coś ugotować, zatankować samochód, kupić dziecku ubranie i tak dalej. Czuję się jak ofiara. On mnie w ten sposób karze, tylko nie wiem za co.

Jeśli już tak dzieli, to niech to zrobi proporcjonalnie. Jako kobieta i matka mam większe wydatki, więc potrzebuję więcej pieniędzy. On mi na to, że niepotrzebnie mnie rozpuścił... Może i tak, ale nie zmienia się reguł w trakcie gry.

Czy podzielacie moją opinię, że powinien dawać mi więcej? Czy mogę to traktować jako przemoc finansową?

Klaudia

Zobacz również: Przypadkiem znalazłam u chłopaka dziwny paragon. Czy to powinno mnie zaniepokoić?

10 % tak
90 % nie
Faceci spod tych znaków zodiaku to najgorsi mężowie. Nie nadają się do małżeństwa
Faceci spod tych znaków zodiaku to najgorsi mężowie. Nie nadają się do małżeństwa - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (57)

Ocena: 4.28 / 5
gość (Ocena: 5) 18.03.2019 13:10
Troll jak nic, a wy się dajecie nabierać. Serio myślicie, że ktoś by napisał do redakcji z takim problemem ? :D I że w ogóle gdyby był na czyimś utrzymaniu to by się tym chwalił?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 18.03.2019 13:04
Szkoda mi cię, bo jesteś ofiarą losu. Aż współczuję. Nie potrafisz kompletnie nic oprócz głupot , wydawania kasy i narzekania na męża. Mój mi nie wylicza pieniędzy nigdy, sam nawet zachęca do zakupów. A też nie pracuje jeszcze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.03.2019 11:58
Jesteś zwykłą naciągaczką. Jeżeli on płaci rachunki, to Tobie pieniądze są potrzebne tylko dla siebie i dziecka, bardzo słusznie, że nie daje Ci więcej! Też obecnie siedzę z dzieckiem w domu, ale mam swoje pieniądze, bo jestem na urlopie macierzyńskim, mąż płaci za mieszkanie, ale w życiu nie kazałabym mu oddawać większości pensji, bo i na co? Chcesz wydawać kase? To się weź do roboty, bo do siedzenia z dzieckiem nie mając innycg wydatków to 2 tysiące Ci spokojnie wystarczą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.03.2019 11:33
To nie przemoc finansowa to zdrowy rozsądek :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.03.2019 22:53
Ja pi3rd0le. Facet cię utrzymuje, dostajesz na wydatki więcej niż nie jedna kobieta z dzieckiem ma na nie plus rachunki i jeszcze masz czelność narzekać? Ja za dwa koła z palcem w nosie bym sobie poradziła. Może to po prostu jakaś 0ferma co nie panuje nad pieniędzmi? Moja siostra tak miała. Jak mieszkałyśmy razem i był wspólny budżet to ja trzymałam kasę, bo ona zaraz by to rozpierd0liła nie wiadomo na co. Teraz ma męża i dziecko i się nauczyła wydawać pieniądze z głową, bo musiała. A swoja drogą mają z mężem razem koło 4000 i jakoś dają radę bez problemu wszystko opłacić i robić oszczędności.... Zmieniłam zdanie. Nie 0ferma tylko po prostu idi0tka z ciebie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie