Nie akceptuję partnera mojej przyjaciółki. Czy mogę ją zaprosić na ślub bez niego?

Basia i jej narzeczony nie chcą go oglądać tego dnia.
Nie akceptuję partnera mojej przyjaciółki. Czy mogę ją zaprosić na ślub bez niego?
fot. Unsplash
15.03.2019

Pobieramy się w czerwcu, ale czas najwyższy zamknąć listę gości. Mamy już wstępną, teraz chcemy rozesłać zaproszenia i poprosić o odpowiedź do połowy kwietnia. Miesiąc to chyba wystarczająco dużo czasu, żeby się zastanowić. A nam pomoże zaplanować uroczystość.

Zobacz również: Kasia dostała tak bezczelne zaproszenie na ślub, że dziś mówią o nim wszyscy

Do tej pory przygotowania przebiegały bez żadnych problemów, ale teraz szykuje nam się zgrzyt. Otóż, chcę zaprosić bliską koleżankę. Samą, chociaż jest od dłuższego czasu w związku. Będzie tam tylko jej nazwisko i bez dopisku o osobie towarzyszącej.

Nikogo innego by tam nie wzięła, a jej partnera po prostu nie akceptujemy.

Problem z nim jest poważny. Nie chcemy go oglądać w tym dniu, a kiedy indziej też niezbyt chętnie. To facet, który zalazł nam za skórę i nigdy nie będzie naszym przyjacielem. Nawet teraz, kiedy jest w związku z moją przyjaciółką.

Zobacz również: Para młoda stworzyła absurdalny regulamin wesela. 10 zakazów dla gości

Ona doskonale zdaje sobie sprawę, jak wygląda sytuacja między nami. Nie powinna się zdziwić. Raczej nie oczekuje, że jego też zaprosimy. A jeśli tak, to trudno... Ja kłamcy i złodzieja nie mam zamiaru gościć. Mniejsza o szczegóły, ale jego oszustwa zostały potwierdzone przez policję.

Koleś działał na naszą szkodę i bardzo nas skrzywdził. Niby odpokutował, ale i tak nie chcemy mieć z nim kontaktu. To chyba naturalne, kiedy zostało się pomówionym i oszukanym.

Myślicie, że mogę jej dać pojedyncze zaproszenie i ona to zrozumie?

Basia

Zobacz również: LIST: „Dostałam żenujące zaproszenie na ślub”

65 % tak
35 % nie
Mocny makijaż uratował ich ślub. Tak odmienił niepozorne panny młode
Mocny makijaż uratował ich ślub. Tak odmienił niepozorne panny młode - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 4.71 / 5
gość (Ocena: 5) 15.03.2019 15:18
tez mam taka kolezanke ktory jest dilerem narkotykow i ja bije, niestety ona woli zerwac kontakt niz jego rzucic. w zyciu bym nie chciala zeby ktos taki jak on byl ana moim slubie ale ona by i tak nie przyszla bez niego. mysle ze najlepiej to w ogole jej nie zapraszac...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.03.2019 15:01
Jak dasz jej zaproszenie to podkresl w nim zeby przyszla z bratem lub kims innym a nie tym typem. Tezbym nie chciala zeby taki luj przebywal i zarl na moim weselu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.03.2019 12:35
Ja bym nawrt koleżanki nie zaprosiła. Dorosła prośbą powonna dostać zaproszenie z osobą towarzyszącą, a co będzie jak ona jego przyprowadzi i potem powe, że nic nie wiedziała, że ma być bez niego. Po co sobie taki ładny dzień psuć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.03.2019 09:23
jesli naprawde nie chcecie go na weselu to zaproscie ja sama, powinna zrozumiec a jak nei to jej problem. jesli zaprosicie ja z osoba towarzyszaca a powiecie zeby wziela kogo innego to pewnie i tak przyjdzie z nim
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 15.03.2019 08:17
Zapraszanie dorosłego człowieka bez osoby towarzyszącej nie przystoi. Dając zaproszenie możesz powiedzieć, żeby przyszła z kimś innym, niż partnerem, ale nie sama.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie