Opieka nad dzieckiem mnie męczy. Czy oddać 4-miesięczne niemowlę do żłobka?

Alicja chciałaby mieć wreszcie chwilę dla siebie.
Opieka nad dzieckiem mnie męczy. Czy oddać 4-miesięczne niemowlę do żłobka?
fot. Unsplash
13.03.2019

Jakoś inaczej to sobie wszystko wyobrażałam. O ile ciąża i poród przebiegły całkiem sprawnie, tak macierzyństwo powoli zaczyna mnie nudzić. Kocham swoje dziecko i cieszę się z każdej wspólnej chwili, ale ile można? Wolałabym mieć też trochę czasu dla siebie.

Zobacz również: Internauci krytykują zaniedbaną mamę: „Przypomniałaś mi, że muszę kupić prezerwatywy”

Teraz o to trudno, bo od rana do nocy wszystko podporządkowane jest maleństwu. Z jednej strony to normalne, ale z drugiej... Chyba nie odnajduję się w roli całodobowej opiekunki. Chciałabym mieć chwilę wytchnienia od pieluch i butelek.

Coraz poważniej myślę o żłobku, bo 4 miesiące to moment, kiedy mogłabym się już zdecydować.

Nawet nie chodzi o to, że chcę wrócić do pracy. Właśnie nie, cieszy mnie ta chwila przerwy. Jestem zatrudniona w rodzinnej firmie, więc nikt mnie nie pospiesza. Plan jest taki, że dziecko do żłobka, a ja dalej na macierzyńskim. Może mniej oficjalnym.

Zobacz również: Właśnie tego oczekuje od Ciebie przyjaciółka, kiedy zostaje mamą

Wiem, że to strasznie brzmi, ale chciałabym się go "pozbywać" na przynajmniej 5-6 godzin dziennie. W tym czasie nie zdążymy nawet za sobą zatęsknić, a na pewno też nie stanie mu się krzywda. Traktowałabym to raczej jako czas odpoczynku od siebie.

Później odbierałabym dzidzię i znowu się cieszyła. Myślę, że taka przerwa pozwoliłaby mi spojrzeć na wszystko z dystansem. Ja jestem autentycznie zmęczona fizycznie i psychicznie. Choć wiem, że nie wypada się do tego przyznawać...

Myślicie, że dobrze to sobie wymyśliłam?

Alicja

Zobacz również: Twierdzi, że jego żona jest LENIWA. Bo w ciąży przestała sprzątać, gotować i prać

50 % tak
50 % nie
Urodziła córkę z zespołem Downa. Napisała jej wzruszającą "recenzję"
Urodziła córkę z zespołem Downa. Napisała jej wzruszającą "recenzję" - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.03.2019 23:37
rozumiem, że potrzebujesz odpoczynku od dziecka - jak każda matka. szkoda, że mężczyźni w polsce nie angażują się w życie niemowlaków i dzieci i wszystko jest na głowie matek aż do wysłania dzieci do szkoły w czasie kiedy europa daje obowiązkowe "macieżyńskie" również ojcom
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.03.2019 22:21
gówniaki pierwszy rok to takie huby - dlatego wiele kobiet nie chce tego przechodzić. nie dziwię się, że masz dość. oddaj siostrom zakonnym najlepiej i odbierz po 18 :P (żarcik taki :P)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.03.2019 21:54
Rozumiem to bo z mężem nie mieliśmy nikogo do pomocy przy synku, byłam wyczerpana i miałam momentami dość ale żłobek w takim wieku to zły pomysł. Maluszek potrzebuje mamy, bliskości, w żłobku opiekunki mają wiele dzieci, na które muszą uważać. Mój synek też jest w żłobku ale zaczął mając 13 miesięcy- jak większość maluchów z tego co widzę. Dla czteromiesięcznego niemowlęcia to krzywda. Inna sprawa że nieszczęśliwa matka to nieszczęśliwe dziecko więc albo niech mąż się weźmie do roboty albo może niania na godziny ? Niech się zajmie maluchem a matka sobie odpoczniesz wyjdzie na zakupy itd. Moim zdaniem dużo lepiej dla dziecka, przynajmniej nie złapie tych wszystkich żłobkowych chorób.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.03.2019 21:45
Oddanie do żłobka tak malego dziecka moim zdaniem to strasznie słaby pomysł. Dla tak małego dziecka nawet zwykły katar jest czymś mocno uciążliwym, a w żłobku dzieci co chwilę coś łapią. Jak myślisz, że odpoczniesz to się mylisz - prawdopodobnie będzie tak, że co chwilę jeszcze chore dziecko na głowie mieć będziesz. A co z mężem? Czy on nie może się chociaż czasem zająć dzieckiem byś miała chwilę tylko dla siebie? Nic na ten temat nie wspominałaś. A wasi rodzice? Ja osobiście za cholerę nie oddałabym tak małego dziecka pod opiekę obcym. Wiadomo, że opieka nad dzieckiem bywa ciężka, ale dla mnie tacy co nawet roku nie są w stanie wytrzymać są trochę niepoważni. Przecież dzieciak przez lata będzie obowiązkiem, nie tylko jako "dzidziuś" to co później też będą co chwilę go gdzieś podrzucać by mieć świety spokój...?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.03.2019 17:56
Ja oddaje na 4-6 h dziennie od 6 mc życia na 4 dni w tyg. Prowadzę firmę więc wtedy pracuje lub zwyczajnie ogarniam dom, itd. Nie uważam zeby bylo to zle, zreszta nie mam wyjscia. Pozostale 3 dni w tyg jestem z dzieckiem 24h/dobe wiec mysle ze nie jest mu zle a dzieki pieniądzom z mojej pracy stać mnie na fajne rodzinne wyjscia, sale zabaw i fajne wakacje dla dziecka.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie