Ciężarna nie chciała stać w kolejce, więc wepchnęła się przede mnie. Miała prawo?

Ida sama kiedyś była w ciąży, ale nie rozumie jej zachowania.
Ciężarna nie chciała stać w kolejce, więc wepchnęła się przede mnie. Miała prawo?
fot. Unsplash
07.03.2019

Zacznę od tego, że nie jestem bezdzietną zazdrośnicą, która na widok ciążowego brzucha dostaje ataków histerii. Nikomu niczego nie zazdroszczę, bo sama dziecko posiadam. W stanie błogosławionym chodziłam, więc znam temat z autopsji.

Zobacz również: LIST: „Sąsiadom przeszkadza moje płaczące dziecko. Mszczą się w perfidny sposób”

Nie podoba mi się jednak ta nagła moda na ustępowanie im we wszystkim. Wystarczy, że kobieta powie o nienarodzonym potomku i od razu amok - ustąpcie jej miejsce, przepuśćcie w kolejce, dajcie szklankę wody, nie pozwólcie jej dźwigać zakupów i tak dalej.

W moich czasach, a rodziłam zaledwie kilka lat temu, nie było tak dobrze.

Sprawa została sprowadzona do absurdu, bo z jednej strony twierdzimy, że ciąża to nie choroba, a z drugiej - robimy z siebie ofiary losu, które nic nie mogą. W życiu się tak nie zachowywałam. Nawet w 9. miesiącu.

Zobacz również: LIST: „Jestem 30-letnią panną i nie dostaję od państwa nic. W czym dzieciate są lepsze?”

Teraz ledwo test pokaże dwie kreski i już by się kładły do łóżka. W większości wymagają też specjalnego traktowania, tak jak klientka pewnej drogerii. Stałam tam z papierem toaletowym, a ona nagle myk przede mnie i pokazuje na brzuch.

Ledwo zaokrąglony, może faktycznie ciężarna, ale co z tego? Minuta jej nie zbawi. Tym bardziej, że nie kupowała towaru nagłej potrzeby, ale... tusz do rzęs. Zapytałam ją, gdzie jej się tak spieszy. Albo skąd wie, ża ja nie jestem w ciąży.

Wykrzywiła twarz i podeszła bezczelnie do kasy. Uważacie, że to normalne?

Ida

Zobacz również: LIST: „Kanar wlepił mi mandat za brak biletu, choć jestem w zaawansowanej ciąży”

24 % tak
76 % nie
12-latka zostanie mamą. Z dumą pokazuje ciążowy brzuch
12-latka zostanie mamą. Z dumą pokazuje ciążowy brzuch - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 4.31 / 5
gość (Ocena: 5) 23.04.2019 07:30
Miała prawo, proszę się dobrze poinformować.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 22.03.2019 19:59
No cóż. Kobietom w ciąży powinno się ustąpić miejsca w kolejce, ale ta konkretna mogła już poczekać albo chociaż powiedzieć "przepraszam, jestem w ciąży, mogłaby mnie pani przepuścić?". Jeżeli brzuch był lekko zaokrąglony a ona kupowała tylko tusz do rzęs to nie powinna się wpychać bez słowa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2019 17:38
Nie, nie miała.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2019 13:56
Jako osoba w 9 miesiącu ciąży i która naprawdę nie lubi o coś prosić muszę stwierdzić, że powinno się ustępować pierwszeństwa kobietom ciężarnym. Ja jak stoję, to nie mogę złapać oddechu, robi mi się słabo i choć mnie to krępuję, to czasem "wymuszam" pierwszeństwo, bo naprawdę nie dałabym rady tak stać. fajny artykuł o tym napisała kobieta, która jest ginekologiem: https://mamaginekolog.pl/pierwszenstwo-kobiet-w-ciazy/
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 07.03.2019 08:27
Miała prawo, szczególnie jeśli przy kasie była informacja o pierwszeństwie dla ciężarnych. Tylko mogła się odezwać a nie wpychać bez słowa.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie