Siostra wpadła z chłopakiem i nie przyjęła jego oświadczyn. Popełniła błąd?

Gosia uważa, że ciąża to wystarczający powód do ślubu.
Siostra wpadła z chłopakiem i nie przyjęła jego oświadczyn. Popełniła błąd?
fot. Unsplash
21.02.2019

Wiem, że każdy ma swoje życie i popełnia własne błędy, ale nie mogę na to spokojnie patrzeć. Chodzi o najbliższą mi osobę, bo z siostrą od zawsze miałam świetny kontakt. Jest młodsza tylko o 2 lata, więc byłyśmy dla siebie najlepszymi przyjaciółkami.

Zobacz również: „Zostawiłem dziewczynę w ciąży. Należy mi się współczucie, a nie potępienie”

Sytuacja trochę się zmieniła, bo ona bardzo zbłądziła. Jasne, zdarza się, ale w nie pomyślałabym, że akurat ją to spotka. Kilka miesięcy temu przedstawiła mi swojego pierwszego poważnego chłopaka, a za chwilę zostanie mamą.

Wpadka w najgorszym momencie, bo ona dopiero co zaczęła studia. Nawet do sesji nie wytrwała.

Zazwyczaj w takich sytuacjach dziewczyna zostaje sama. Tu jest inaczej, bo chłopak bardzo przejął się sytuacją. A może rodzice go do tego zmusili? Tak czy owak - niedawno się oświadczył. Mogli przywitać swoje dziecko jako małżeństwo.

Zobacz również: LIST: „Wpadłam, więc rodzice siłą chcą wydać mnie za mąż. Kazali rzucić szkołę i założyć rodzinę!”

Ale na razie się na to nie zanosi, bo siostra nie przyjęła pierścionka. Według niej to powinno wynikać z miłości, a on zrobił to tylko dlatego, że sytuacja go do tego zmusiła. Z jednej strony ją rozumiem, ale z drugiej... Uważam, że popełnia ogromny błąd.

Ślub jest chyba najlepszym wyjściem. Nikt by nie gadał, że panna z dzieckiem. Poczułaby się też bezpieczniej, bo on nagle nie zniknie. Teraz wcale bym się nie zdziwiła, gdyby sobie całkowicie odpuścił. Dziecko uzna, ale chyba nie będzie chciał jej znać.

Czy Wy też uważacie, że źle zrobiła?

Gosia

Zobacz również: LIST: „Moja dziewczyna wpadła, ale nie mam zamiaru się oświadczyć. To nie jest powód do ślubu!”

16 % tak
84 % nie

Polecane wideo

Hejterzy współczują jej ciąży. Nie uwierzysz, kto jest ojcem dziecka
Hejterzy współczują jej ciąży. Nie uwierzysz, kto jest ojcem dziecka - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 2) 29.03.2019 21:45
Zależy od jak dawna jest z tym facetem i czy naprawdę go kocha. Mogła też najpierw omówić z nim całą sytuację. Jednak ja bym się cieszyła gdyby w takiej sytuacji facet mnie nie zostawił i jeszcze chciał zostać ze mną. Trzeba też wziąć pod uwagę dziecko - kiedy będzie starsze nie sądzę aby było zadowolone z faktu, że nie będzie z nim ojca.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2019 17:43
Masz całkowitą rację - ślub z praktycznie obcym człowiekiem "bo ciąża, co ludzie powiedzo" to fantastyczny pomysł. Z pewnością byłoby to niezwykle udane małżeństwo (sarkazm). Zajmij się swoim życiem i przestań jątrzyć, twoja młodsza siostra jest ewidentnie dużo mądrzejsza i dojrzalsza od ciebie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2019 12:21
Nie wtrącała bym się w życie swojej siostry. Mam 2 i w dupie mam to co sobie robią ze swoim życiem. Są starsze odemnie więc wiedzą lepiej co robić ze swoim losem. Nie rozmawiam też raczej szczerze.Za duży dystans kiedyś wybudowały miedzy mną a sobą i nie potrafię o tym zapomnieć. Np mówiły żeby w wieku 17 lat nie rozmawiać przy mnie o seksie. Na szczęście teraz ja mogę się z nich śmiać że są już paniami w średnim wieku, starymi mamuśkami uwiązanymi do swoich dzieci.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2019 11:07
Masz bardzo mądra i rozsądną siostrę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2019 10:25
Bardzo dobrze zrobiła. Jestem tego samego zdania. Tez bym nie przyjęła oświadczyn tylko ze względu na ciąże. Jesteśmy z chłopakiem już 6 lat i jakbym zaszła w ciąże a on by mi się oświadczył to poczulabym się upokorzona ze oświadcza się tylko ze względu na dziecko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie