Moja koleżanka zarabia 1500 zł i narzeka. Czy uważacie, że sama jest sobie winna?

Ewelina twierdzi, że każdy może więcej zarabiać. Wystarczy chcieć.
Moja koleżanka zarabia 1500 zł i narzeka. Czy uważacie, że sama jest sobie winna?
fot. Unsplash
16.02.2019

Powinnam się do tego przyzwyczaić, bo w Polsce narzekanie to sport narodowy. Co by się nie działo, to chodzimy ze skwaszonymi minami i twierdzimy, że mogłoby być lepiej. To oczywiście prawda, ale warto docenić to, co się ma. Nawet jeśli nie jest to bardzo dużo.

Zobacz również: Moi znajomi zarabiają po 2 tys. zł. Dla mnie to upokarzająca stawka

A jak jest za mało - to wziąć się wreszcie do roboty i przestać obwiniać wszystkich innych o własne niepowodzenia. Wyjątkowo mnie to drażni. Ciągle słyszę, że ktoś zarabia 1500 zł i to wina systemu. Jak moja koleżanka. Kiedy się pochwalę jakimś zakupem, wtedy mówi: tobie to dobrze, bo mnie na na nic nie stać.

Czy ktoś komuś zabrania podjęcia lepszej pracy? W dzisiejszych czasach to naprawdę żadna filozofia.

Nie chcę nikogo oczerniać, ale jeśli ktoś faktycznie dostaje 1,5 tysiąca na rękę, to musiał się bardzo postarać. Wszędzie płacą więcej. Nawet w dyskoncie można dostać 2 razy tyle. Potem jeszcze się okazuje, że ten ktoś nie ma nawet etatu i przez lata pracuje na umowie zlecenie.

Zobacz również: LIST: „Kasjerka z dyskontu zarabia więcej ode mnie. To nienormalna sytuacja”

To już nie jest wina systemu, ale własnego nierozgarnięcia. Ambitny i pracowity człowiek może żyć w Polsce na całkiem dobrym poziomie. Jeśli ktoś nie potrafi, to widocznie niewiele umie. Ale to już jest tylko i wyłącznie jego wina.

Co gorsze, ci biedniejsi próbują wzbudzać w innych poczucie winy, że lepiej zarabiają. Tak, jak gdyby kradli. Jeśli nie słyszycie takich tekstów na żywo, to przeczytajcie sobie komentarze w Internecie. Opiszą czyjeś luksusowe życie, a tam odzywka w stylu "a ja głoduję, bo zarabiam 1500 zł i wydaję wszystko na czynsz".

Mnie to nie rozczula, ale wkurza. Z tą koleżanką już nie chce mi się gadać. Czy Wy też uważacie, że tacy ludzie są sami sobie winni?

Ewelina

Zobacz również: Właśnie tyle zarabiają Twoi rówieśnicy. Sprawdź, czy mieścisz się w normie

56 % tak
44 % nie

Polecane wideo

Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana
Znak zodiaku a życie zawodowe. Taka praca jest Ci pisana - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.84 / 5
gość (Ocena: 5) 28.03.2019 23:02
Z szukaniem dobrej pracy roznie bywa. Ja od roku pracuje w super firmie w koncu dobrze zarabiam! Niedawno kupiłam mieszkanie na obrzeżach krakowa, Biuro abc dom ma super oferty
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.02.2019 23:49
Zależy to też od regionu. Łatwiej jest znaleźć dobrą pracę w Warszawie czy Poznaniu niż w takim Olsztynie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2019 20:39
Zależy z jakiego punktu na to patrzymy. W małej firmie często nawet na specjalistycznych stanowiskach zarabia się niewiele więcej od minimalnej.W Zachodniej korporacji zarabiać 3 tysiące to nie sztuka, bo dla nich ten hajs to ochłapy..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2019 19:58
Hahaha... Co w ogóle do życia innych ludzi wnosi fakt, że ty uważasz że ktoś jest czemuś winny? Obwiniłaś go i co? Jak jesteś taka 'hej do przodu' to pomóż tym sierotkom znaleźć lepszą pracę, bo póki co gadasz i wytykasz wady - jak uważasz, że ktoś jest nieporadny to myślisz, że nagle stanie się zaradny bo mu wytknęłaś? Ludzie tacy jak ty są po prostu bezdennie głupi i pozbawieni inteligencji emocjonalnej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.02.2019 20:01
To zależy jaką kto ma głowę do zarabiania pieniędzy i ile dla danej osoby jest „wystarczająco”. W każdym zawodzie można fajnie zarobić. Nawet sprzątaczka może zarabiać dużo zakładając firmę sprzątającą. Wiadomo, że pracując dla kogoś nie zarobi się milionów. Jeśli ktoś zarabia sumę, z której nie jest zadowolony, to jest jego wina, bo ludzie ma wykałaczkach się dorabiali. Wiadomo, że mało kto rodzi się z wiedzą jak zarabiać dobre pieniądze, nie każdy ma te szczęście, żeby urodzić się w rodzinie biznesmenów, ale w dzisiejszych czasach wiedza jest tak łatwo dostępna, że narzekać na swoje zarobki jest wstyd. Biedni ludzie są zazwyczaj leniwi, taka prawda.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie