Teściowa bardzo chce być obecna przy porodzie. Zgodzić się?

Ala poważnie rozważa taki scenariusz.
Teściowa bardzo chce być obecna przy porodzie. Zgodzić się?
fot. Unsplash
14.02.2019

Poród rodzinny kojarzy się jednoznacznie - ciężarna i tatuś dziecka. U mnie też tak to będzie wyglądało, ale skład może się trochę powiększyć. Od jakiegoś czasu teściowa delikatnie sugeruje, że też mogłaby wpaść. Normalnie uznałabym to za szaleństwo, ale to wyjątkowa sytuacja.

Zobacz również: Najmocniejsze zdjęcia, jakie kiedykolwiek wykonano na porodówce

To nie jest tylko matka mojego męża, ale doświadczona położna. Od kilku lat na emeryturze. Zna się na rzeczy, jak mało kto, bo przepracowała w szpitalu kilka dekad. Myślę, że w jej towarzystwie czułabym się bezpieczniej.

Oczywiście nie oczekuję, że ona będzie patrzyła lekarzom na ręce. Niech tylko będzie.

A może nie powinna? Sama nie wiem. Kiedy wspomniałam o tym pomyśle koleżankom, to wszystkie pukały się po głowach. Według nich to absurdalne. I to bez względu na doświadczenie zawodowe teściowej. Ich zdaniem przy porodzie może być tylko partner.

Zobacz również: „Moja matka nie chce zobaczyć mojego nowo narodzonego dziecka, bo nie była obecna przy porodzie”

Trochę rozumiem argumentację - później może jej odbić i będzie się czuła jak mama, a nie babcia. Poza tym, pokazywanie teściowej okolic intymnych też nie brzmi dobrze. Ale nie mogę też pominąć jej fachowości w tym temacie oraz naszych dobrych relacji.

Od początku traktowała mnie jak córkę, więc nie mam przed nią żadnych tajemnic. Tylko czy to wystarczy, żeby dopuścić ją do najbardziej intymnego momentu w moim życiu? Poważnie się nad tym zastanawiam. Chętna jest bardzo.

Czy Wy byście się na moim miejscu zgodziły?

Ala

Zobacz również: Urodziła na łonie natury, bez lekarza i znieczulenia. Tak wygląda FREEBIRTH

39 % tak
61 % nie
Tak wygląda FREEBIRTH. Urodziła na świeżym powietrzu i bez lekarzy
Tak wygląda FREEBIRTH. Urodziła na świeżym powietrzu i bez lekarzy - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.03.2019 21:49
Zgódź się! Jeżeli masz z nią dobry kontakt, a ona na dodatek zna się na rzeczy to chyba nie ma powodów aby się nie zgadzać. Chyba że przejmujesz się opinią innych. W każdym razie to twoja decyzja
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.02.2019 18:19
Ja bym pozwolila jeśli miałabym dobry kontakt a ona ma doświadczenie. Mąż niekoniecznie będzie wsparciem w kategoriach pomocy np gdyby pojawiły się komplikacje teściowa szybciej wylapie że coś jest nie tak. Jeśli czujesz się z nią dobrze to nie przejmuj się co mówią koleżanki
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.02.2019 17:40
W tej sytuacji bym się zgodziła. Jako położna i bliska Ci osoba w jednym nie pozwoli na złe traktowanie Cię na oddziale. Chociaż ja swojej teściowej ani matki sobie przy porodzie nie wyobrażam...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.02.2019 14:18
Ja też chyba wolałabym w takiej sytuacji mieć obok siebie teściową nawet bardziej niż męża. Ona już się w życiu tylu kobietom w krocze patrzyła, że twoje nie będzie dla niej jakąś niezwykłością, a w razie czego może też pomóc, bo zna się na tym. Za to mąż jak to facet - różnie z nimi bywa w takich sytuacjach, niektórzy niby twardzi, a przy porodzie nachodzi ich taka panika, że tylko przeszkadzają, albo po prostu zaczynają się brzydzić swoją kobietą. Sama mam koleżanke, której facet jest żołnierzem, był na wojnie i widział różne straszne rzeczy, więc szedł na poród swojego dziecka bardzo pewnie, a ostatecznie skończyło się na tym, że wymiotował z obrzydzenia i mdlał.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.02.2019 13:05
Szczerze? Jeśli macie takie dobre kontakty, a przy tym jest to osoba z doświadczeniem, położna, to chyba nawet wolałabym, by tylko ona była przy takim porodzie. Raz, że to kobieta, dwa, nie da sobie w kaszę dmuchać i w razie czego może zainterweniować. Ja bym się zgodziła :). Ze mną będzie przyjaciółka, która sama jest już mamą, do tego jest pielęgniarką - wiem, że będę czuła się lepiej w jej towarzystwie i w takiej sytuacji, niż mając obok narzeczonego. To jest wybitnie kobieca sprawa, takie jest moje zdanie :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie