Czy nadać córce imię Balladyna? Jestem polonistką i uwielbiam Słowackiego

Alicja chce w ten sposób docenić wybitnego twórcę.
Czy nadać córce imię Balladyna? Jestem polonistką i uwielbiam Słowackiego
fot. Unsplash
09.02.2019

Z ciekawością przeczytałam artykuł o literackich imionach. Tym bardziej, że coś podobnego od dawna chodzi mi po głowie. Co prawda do rozwiązania jeszcze daleko i nawet nie znam płci, ale jeśli będzie to córka - mam konkretny pomysł.

Zobacz również: Imiona wymyślone przez pisarzy. Wcześniej nikt o nich nie słyszał, a dziś są popularne

Jak na polonistkę (z wykształcenia, bo zawodowo zajmuję się czymś innym) przystało, chciałabym jakoś nawiązać do sztuki. A że uważam Juliusza Słowackiego za najwybitniejszego polskiego poetę i dramaturga, to inspiracji nie brakuje.

Najpiękniej moim zdaniem brzmi Balladyna i poważnie biorę ją pod uwagę.

Postać co prawda kontrowersyjna, ale przynajmniej jakaś. Gdybym miała córkę, to chciałabym, żeby była taka pewna siebie i skuteczna. Może nie po trupach do celu, ale w niektórych kwestiach warto wziąć przykład z Balladyny.

Zobacz również: LIST: „Współczuję właścicielkom imion typu Kaśka, Magda czy Anka. Bardzo pospolite”

Jest też Alina, która brzmi fajnie, ale moim zdaniem to zbyt oklepane. Spotkałam w życiu wiele jej imienniczek - Balladyny żadnej. O jednej realnej gdzieś tam słyszałam, więc się zdarza, ale bardzo rzadko. Według kalendarza dwa razy w roku obchodzi imieniny.

Wcześniej myślałam o bohaterce utworu "Lilla Weneda", ale żona Kirkora na razie wygrywa w tej konkurencji. Męża w razie czego da się przekonać. Ufa mojej intuicji.

Czy podoba Wam się mój pomysł?

Alicja

Zobacz również: Imiona dla dzieci zainspirowane literaturą. Są wyjątkowe i mają piękne znaczenie!

28 % tak
72 % nie

Polecane wideo

Dla właścicieli tych imion 2019 rok będzie wyjątkowo szczęśliwy
Dla właścicieli tych imion 2019 rok będzie wyjątkowo szczęśliwy - zdjęcie 1
Komentarze (20)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.03.2019 22:55
Ja marzę o tym, by nazwać swoją córkę Balladyna :) To wspaniałe, romantyczne imię, a przecież dziewczynka nie odziedziczy cech po fikcyjnej postaci! W dodatku lubię tą bohaterkę... Mimo że to seryjna morderczyni. Warto wspomnieć, że całe to nieszczęście wynikło z głupoty Skierki, który zapomniał, kto ma się zakochać w Kirkorze.. Tak to Balladyna byłaby wspaniałą dziewczyną!! I piękne zdrobnienia: Balladynka, Ballunia, Balcia :), Bala, a nawet Dynka :D Niesamowity pomysł!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.02.2019 11:07
mi sie balladyna wogole nie podoba, brzmi tak jakos..ciezko. jak dla otylej laski, Alina jest za to piekne
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.02.2019 08:28
Mi się bardzo podoba
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.02.2019 02:33
A ja jestem grafikiem i dziecko nazwę Tahoma, bo lubię tę czcionkę :D. Co za głupota.
zobacz odpowiedzi (2)
Lola (Ocena: 5) 09.02.2019 15:17
Nie rozumiem takiego głupiego myślenia że Balladyna była zła i ktoś, kto tak daje dziecku na imię musi je nie kochać. No co za paranoja.. Przecież to była tylko postać z książki i nic więcej.. Po co sobie coś domawiać.. Ona tylko będzie miała tak samo na imię, a nie ze dziedziczy cechy charakteru.. Ludzie opamietajcie się.. Ja uważam, że imię jest ciekawe i ładne. A hak będzie pasować do waszego nazwiska, to bym się nawet nie zastanawiała.. Lepsze to niż kolejne imię Zosia, Helena czy nawet Frania i Stasia.. Albo setna Julia, Zuzia, Lena.. Albo spolszczone pożal się Boże Dzesiki czy Dzastiny..( oryginalnie pisane brzmią ładnie z pasujący nazwiskiem) A Balladyna nie dość że oryginalne to bardzo ładnie brzmi..
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie