Noszę imię greckiej bogini. Czy powinnam czuć się pokrzywdzona?

Dziewczyna je lubi, ale często spotyka się z hejtem.
Noszę imię greckiej bogini. Czy powinnam czuć się pokrzywdzona?
fot. Unsplash
26.01.2019

Przez pierwsze lata życia czułam się naprawdę wyjątkowa. Później oryginalna. Wreszcie wyśmiewana, pokrzywdzona i niezrozumiana. W ostatnim czasie nabrałam dystansu i nawet lubię swoje nietypowe imię. Szczerze? Słyszałam gorsze, więc nie rozumiem tego ludzkiego gadania.

Zobacz również: „Pospolite” imiona, które będą bardzo modne w 2019 roku. Sprawdź, czy jesteś na czasie

Moi rodzice nigdy nie żałowali tej decyzji. Ja czasami, ale tylko z powodu głupich rówieśników. Teraz nawet jestem im wdzięczna. Łatwo mnie zapamiętać, bo drugiej takiej nie ma. To znaczy, zdarza się, ale bardzo rzadko. Szanse na to, że spotkam moją imienniczkę są niemal zerowe.

Jestem Afrodyta. Jak ta grecka bogini miłości.

Proces myślowy nie był specjalnie skomplikowany. Rodzice do dziś uwielbiają wszelkie mitologie. Ja narodziłam się z ich miłości, więc tak wyszło. Piękne znaczenie i nie brzmi chyba aż tak strasznie. Moim zdaniem całkiem ładnie, a na pewno oryginalne.

Zobacz również: Imiona dla dzieci zainspirowane literaturą. Są wyjątkowe i mają piękne znaczenie!

Ale w taki fajny sposób. Bo są też nietypowe imiona, które okropnie się kojarzą. Aż trudno przechodzą przez usta. Nie chcę ich wymieniać. Wiem, jak takie wypominanie potrafi zaboleć. Ogólnie mogę powiedzieć, że przyzwyczaiłam się. Moi znajomi też. Czasem ktoś tylko dziwnie spojrzy.

O zwykłych hejterach nie wspominam, bo szkoda nerwów. Ale bardzo negatywne komentarze i wyśmiewanie mnie też się zdarza.

Zastanawiam się, skąd taka potrzeba u niektórych. Może to mnie się coś pomieszało w głowie i nie widzę problemu... Czy Waszym zdaniem powinnam czuć się pokrzywdzona przez rodziców?

Afrodyta

Zobacz również: Czarna lista imion. Polki zdradziły, jak nigdy nie nazwałyby swoich dzieci

17 % tak
83 % nie

Polecane wideo

Dla właścicieli tych imion 2019 rok będzie wyjątkowo szczęśliwy
Dla właścicieli tych imion 2019 rok będzie wyjątkowo szczęśliwy - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.03.2019 21:52
Masz piękne, wyjątkowe i oryginalne imię. Nie przejmuj się hejtem!
odpowiedz
AgnesKa (Ocena: 5) 04.02.2019 16:53
Nadal możesz zmienić imię, dla własnego samopoczucia, po co upierać się przy imieniu, "które trzeba po prostu polubić". Zmienić na imię, do którego łatwiej będzie przywyknąć (nie dlatego, że komuś innemu się nie podoba, ale żeby skończyć z napięciem związanym z np przedstawianiem się)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.01.2019 23:58
Masz piękne imię które ma znaczenie. A ci co się śmieją to sami mają imię bez znaczenia i są puści zacofani i nie zwracaj sobie nimi głowy najgorsza kara dla nich będzie twoja obojętności do ich hejtow a swoje imię szanuj przedstawiając się mów je głośno i wyraźnie tak by nikt nie prosił cię o powtórzenie maja je słyszeć za pierwszym razem. Mówiąc tak będziesz pokazywać że jesteś dumna ze masz takie imię i zminimalizujesz hejty. Wiem coś o tym bo kilka lat temu moje imię też było bardzo rzadkie i się śmiali teraz jest bardzo popularne.
odpowiedz
zezem (Ocena: 1) 27.01.2019 22:07
Afrodyta jak Afrodyta choć szału nie ma. Natomiast interesujące jest niewątpliwie połączenie z nazwiskiem, no bo np. Afrodyta Kowalska to takie trochę....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.01.2019 13:16
Poważnie? ludzie już nie wiedzą jak powinni się czuć i pytają o to innych? Świecie, dokąd zmierzasz???
odpowiedz

Polecane dla Ciebie