Jestem bezrobotną w 3. miesiącu ciąży. Czy szukać pracy, póki tego nie widać?

Iza chce udawać przed pracodawcą, że nie wie o swoim stanie.
Jestem bezrobotną w 3. miesiącu ciąży. Czy szukać pracy, póki tego nie widać?
fot. Unsplash
04.01.2019

Życie mi się ułożyło tak paskudnie, że większego pecha już chyba nie można mieć. W tym samym miesiącu zostałam zwolniona z pracy, prawie rozstałam się z facetem i dowiedziałam się, że zostanę mamą. Po tej informacji daliśmy sobie szansę, ale ja wylądowałam na bezrobociu.

Zobacz również: W czym pracująca matka jest gorsza od kury domowej? Wykres rozwścieczył internautki

Nie wiedziałam zupełnie, co ja mam teraz zrobić. Zarejestrować się w urzędzie, żeby mieć ubezpieczenie? Szukać czegoś na szybko? Zasiłek mi niestety nie przysługuje. Sytuacja zmusiła mnie, żeby pójść do urzędu pracy. Przynajmniej mogę korzystać z publicznych przychodni.

Ale to niewiele zmienia. Zostałam na utrzymaniu faceta, który może w każdej chwili zniknąć.

On zapewnia mnie, że najgorsze już za nami. Urodzę dzidziusia i stworzymy wspaniałą rodzinę. Chciałabym w to wierzyć, ale to trudne. Podejrzewałam go wcześniej o zdradę, chyba słusznie, więc widać jaki jest jego stosunek do mnie.

Zobacz również: Będzie można ZWOLNIĆ kobietę w ciąży? Trwają prace nad ustawą

Muszę się jakoś ratować, żeby nie zostać nagle bez środków do życia. Zaczęłam już rozsyłać CV. Kilka firm się odezwało, ale bałam się pójść. A co, jeśli zapytają o moje plany? O dziecko? Czy nie jestem w ciąży? Przecież spanikuję. To trochę świństwo, żeby tak się zatrudnić i po chwili pójść na macierzyński.

Z drugiej strony - nie widzę żadnej innej opcji. Nawet jeśli będziemy nadal razem, to z kasą jest krucho.

Dzięki zatrudnieniu będę mogła spokojnie wychować moje dziecko i zapewnić mu chociaż podstawowe potrzeby. Dlatego plan jest taki, żeby teraz coś znaleźć, póki brzuch nie jest za duży, a potem udawać, że nie wiedziałam. Dobrze to sobie wymyśliłam?

Iza

Zobacz również: Mam dość ciężarnych. Domagają się specjalnego traktowania, a nic im nie dolega

49 % tak
51 % nie

Polecane wideo

12-latka zostanie mamą. Z dumą pokazuje ciążowy brzuch
12-latka zostanie mamą. Z dumą pokazuje ciążowy brzuch - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.68 / 5
Gość 5 (Ocena: 5) 01.08.2019 21:37
Czasem sytuację zmuszają do takich kroków .Ale trzeba i lepiej być z pracodawcą szczerym co nie co ze jest sie w ciąży ale nie wiedziała .Jesli szef bedzie wyrozumiały zostawi i nie zwolni.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2019 20:31
Jeśli zwolnili cię gdy już byłaś w ciąży to możesz się od tego odwołać, serio. Nawet jeśli sama jeszcze nie wiedziałaś, że w niej jesteś.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2019 19:12
Kolejna co nie myśli a nogi rozkłada. J
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2019 17:20
po pierwsze to będzie uznane przez zus za wyłudzenie, a po drugie list zmyślony przez niedorozwinietą osobę bo cieżarne maja ubezp nawet bez rejestracji w up
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 04.01.2019 16:23
Ja miałam umowę na czas określony, który kończył się kiedy było widać już dosyć wyraźnie brzuch. Moją pracodawczynię poinformowałam o ciąży od razu jak się dowiedziałam (ona rzekomo bardzo się cieszyła moim szczęściem i gratulowała) i w 7 miesiącu ciąży dostałam umowę do dnie porodu . Więc nie mam skrupułów i na Twoim miejscu szukałabym pracy. A pracodawcami nie ma się co przejmować
odpowiedz

Polecane dla Ciebie