Czy to normalne, że zwlekam z pierwszym razem, bo boję się wpadki?

19-letnia Magda jest od kilku miesięcy w związku. Z jego konsumpcją wciąż zwleka.
Czy to normalne, że zwlekam z pierwszym razem, bo boję się wpadki?
fot. Unsplash
06.12.2018

Sama to powinnam wiedzieć, ale chyba za bardzo się boję. Jestem zakompleksiona i skryta, więc pewnie nigdy nie będę wiedziała czy to dobry moment. Z jednej strony chciałabym to mieć za sobą, ale jak jest już blisko, to się wycofuję.

Zobacz również: Obcokrajowiec radzi, jak „spotkać, uwieść i zaliczyć Polkę”. Ma nas za wyjątkowo łatwe

Mam 19 lat. Mój chłopak 21. Jesteśmy ze sobą od kilku miesięcy. To mój pierwszy prawdziwy związek. Ja nigdy tego nie robiłam, a on się przyznał, że z poprzednią dziewczyną sypiał. Wydaje mi się, że go kocham. On też mi to mówi. Na nic nigdy nie naciskał i ta decyzja ma należeć tylko do mnie.

Brzmi chyba dobrze, ale cały czas mam wątpliwości. Boję się bólu i wpadki.

Zobacz również: Takie igraszki nie są zdrowe. Coraz więcej z nas ma ten łóżkowy problem

Wiem, że można się w miarę skutecznie zabezpieczyć, ale cały czas jest ta myśl - a jak zajdę w ciążę, to co zrobię? Dostałam się na studia i tym się chcę zająć. O zakładaniu rodziny w ogóle nie myślę teraz. Albo, że mi się nie spodoba, on się obrazi i mnie zostawi. Może lepiej zostawić tak, jak jest?

Ale przecież długo tak się nie da. Oboje jesteśmy dorośli i takie rzeczy się robi. Związek to też seks. Czasami jestem w nastroju, że chciałabym to zrobić tu i teraz, ale szybko mi przechodzi. Czy ja jestem aseksualna? A może niezrównoważona psychicznie?

Ciekawa jestem, co Wy o tym myślicie.

Magda

Zobacz również: 15 rzeczy, przez które on nie będzie chciał się z Tobą kochać. Ucieknie w popłochu

62 % tak
38 % nie
„Klub nastoletnich mam”. Uczennice chwalą się wczesnym macierzyństwem
„Klub nastoletnich mam”. Uczennice chwalą się wczesnym macierzyństwem - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.12.2018 05:38
Skoro się boisz to znaczy, że za wcześnie jeszcze jest na Twój pierwszy raz. Daj sobie czasu, i jak radzą poniżej, poczytaj o takich rzeczach jak antykoncepcja i seks (byle nie na forum jakimś!). Jeśli facet kocha to poczeka choćby rok czy dłużej. Jeśli będzie naciskał to nie jest wart by z nim być.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.12.2018 01:15
Jeśli masz regularne okresy, zróbcie to kilka dni przed miesiączka, wtedy praktycznie żadnej szansy nie ma na ciąże. Po prostu uzyjcie prezerwatywy, globulek plemnikobojczych i powiedz chłopakowi zeby wyszedł z Ciebie przed wytryskiem. Możesz być wtedy pewna, ze nie zaliczysz wpadki. W ciąże nie jest tak łatwo zajść.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 06.12.2018 00:50
normalne, też tak miałam, daj sobie czas na lepsze poznanie chłopaka, min. kilka miesięcy, spokojnie bez nerwów, a przy okazji dokształć się porządnie w zakresie antykoncepcji. stosując prawidłowo dwa zabezpieczenia naraz (np. gumka + tabletki) szansa na zajście jest bardzo nikła. no i chłopak nie musi wcale dochodzić w Tobie, jeśli tak bardzo się boisz.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie