Czy zorganizować składkową wigilię i zamówić catering? 100 zł od osoby i gotowe

Anna chce ugościć swoją rodzinę, ale nie lubi gotować i brakuje jej wolnych środków.
Czy zorganizować składkową wigilię i zamówić catering? 100 zł od osoby i gotowe
30.11.2018

Kilka miesięcy temu zamieszkałam z mężem i synem w nowym domu, który budowaliśmy dość długo. Wreszcie udało się wykończyć i umeblować, więc jesteśmy na swoim. Jako jedyni w całej rodzinie, bo pozostali gnieżdżą się w małych mieszkaniach. Stąd mój pomysł.

Zobacz również: „Od 4 lat odmawiam pójścia na wigilię do rodziców chłopaka. Mogę znowu to zrobić?”

Chciałabym zorganizować wigilię dla wszystkich. W sumie byłoby kilkanaście osób. Ale... Po pierwsze - kucharka ze mnie raczej średnia. Po drugie - możecie sobie wyobrazić ile mieliśmy wydatków w związku z przeprowadzką. Jest słabo.

W takich okolicznościach powinnam sobie odpuścić, ale strasznie mi zależy.

Marzę o tym, by przyjąć ich we własnym domu. Może nawet niektórym zaproponować nocleg. Siedzieć przy kominku... Rozmarzyłam się. Zmierzając do meritum - koleżanka poleciła mi inną opcję, która mogłaby być rozwiązaniem problemu.

Zobacz również: Wigilia w moim domu przypomina kolację ateistów. To przykre!

Chodzi o organizację wigilii składkowej. Każdy dorzuca coś od siebie i w ten sposób nikt nie czuje się poszkodowany. Zwłaszcza gospodarz, bo wykarmienie tylu osób to spory dodatek. Za zebrane pieniądze nie kupiłabym składników, ale gotowe dania.

Mam poleconą panią, która za odpowiednią opłatą zrobi wszystko pysznie i po domowemu. 100 zł od osoby za kilka ciepłych dań, zimne przekąski, kompot itd.

Został niecały miesiąc, ale trzeba się już zdecydować, żeby zaprosić gości i zaklepać kucharkę. Myślicie, że to jest dobry pomysł?

Anna

Zobacz również: LIST: „Moja pierwsza wegańska wigilia. Przez rodzinę chyba nic nie zjem!”

52 % tak
48 % nie
Te znaki zodiaku będą miały prawdziwie magiczny grudzień!
Te znaki zodiaku będą miały prawdziwie magiczny grudzień! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 4.89 / 5
gość (Ocena: 4) 12.12.2018 22:32
Niech każdy coś przyniesie a jeśli ie macie takiego zwyczaju to zaproś za rok kiedy będziesz miała możliwości
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2018 22:35
A to nie może każdy coś przynieść? Nie wiem jak u innych ale u mnie zawsze tak było. Np moja mama robiła pierogi, wujek rybe, dziadek jedną zupę, ciotka inną itd.
odpowiedz
Edyta (Ocena: 5) 30.11.2018 21:59
Hipokryzja. Chcesz wszystkich zaprosić i wyjść na wspaniałą panią domu oraz cudowna krewna a nic od siebie nie dać? Daruj sobie. Przemawia przez Ciebie jedynie chęć wywyższenia się przed rodziną że jesteś lepsza bo mieszkasz w domu a oni malutkich mieszkaniach. Kpina.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2018 15:45
u nas każdy przywozi coś od siebie, moim zdaniem obgadaj to z rodziną a nie obcymi ludzmi w sieci... skąd my mamy wiedzieć, co na to ludzie, których znasz ty a nie my?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.11.2018 12:30
Ja bym nie przyszła na taką wigilię
odpowiedz

Polecane dla Ciebie