Czy zajść jeszcze raz w ciążę? Mam 29 lat i już trójkę dzieci

Weronika spełnia się jako mama, ale z drugiej strony chciałaby zacząć się realizować w inny sposób.
Czy zajść jeszcze raz w ciążę? Mam 29 lat i już trójkę dzieci
fot. Unsplash
22.11.2018

Sama powinnam wiedzieć najlepiej, jak odpowiedzieć na to pytanie. Ale gdyby tak było, to na pewno nie prosiłabym o pomoc. Biję się z myślami, bo zawsze marzyłam o dużej rodzinie. Jednak każde kolejne dziecko to następne lata w domu, brak czasu dla siebie i rezygnacja z innych planów.

Zobacz również: Czy to najpiękniejsza mama na świecie? „Zaniedbane matki powinny się od niej uczyć!” (Ma 29 lat i 4 dzieci!)

Pierwsze urodziłam mając 19 lat. Klasyczna wpadka i równie klasyczny finał - chłopak się przestraszył i zostałam z problemem sama. Myślałam, że przegrałam życie i nikt mnie już nie zechce. Chwilę później poznałam mojego przyszłego męża. Zaakceptował sytuację.

W wieku 22 lat urodziłam mu dziecko. To z poprzedniego związku też uznał za swoje.

Wydawało mi się, że na tym skończymy, ale on coraz bardziej namawiał mnie na następne. Ja też cały czas czułam instynkt macierzyński. Trzecia pociecha, tym razem córka, urodziła się 3 lata temu. Dziś mam 29 lat, kochającego męża i trójkę cudownych dzieci.

Zobacz również: Tyle dzieci to maksimum. Sporo ryzykujesz, jeśli urodzisz więcej

Gdybym chciała, to mogłabym teraz zacząć się realizować w inny sposób. Najmłodsza poszła do przedszkola, dwójka starszych chodzi do szkoły. Może to czas na zajęcie się swoją edukacją? Znalezienie pracy? Myślę o tym poważnie, ale prawda jest taka, że spełniam się przede wszystkim jako matka.

Przyszło mi do głowy, żeby przeżyć to wszystko jeszcze raz. Zajść w czwartą ciążę i na dobre poświęcić się rodzinie.

Tego też bym chciała. Ale czy nie będę tego kiedyś żałować? Zależy mi na opinii kogoś z zewnątrz. Czy Waszym zdaniem kolejne dziecko to dobry plan dla mnie?

Weronika

Zobacz również: LIST: „Mam 24 lata i 3 dzieci. Usłyszałam, że jestem krową rozpłodową”

20 % tak
80 % nie
Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami
Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 29.11.2018 23:59
A po co kolejny dzieciak?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.11.2018 01:16
Masakra. Ja mam 28 lat i jeszcze ani jednego dzieciaka na koncie. Jak dla mnie jestes patolą.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 22.11.2018 12:12
A może lepiej nareszcie pójść do pracy i trochę odciążyć finansowo męża a nie dowalać kolejny wydatek w postaci 4 dziecka? W ogóle nie rozumiem czemu pytasz się o to obcych ludzi na forum a nie męża? On nie ma tu już nic do gadania?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.11.2018 12:11
możesz spróbować swoich sił inaczej się realizując, a jak się nie powiedzie zajść wtedy w kolejną ciążę. jesteś jeszcze bardzo młoda, więc nie powinno być to problemem. Wtedy też jakieś doświadczenie inne życiowe złapiesz, a jak potem urodzisz, to i tak się załapiesz na minimalną emeryturę z tytułu posiadania 4 dzieci.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.11.2018 09:33
4 dzieci i minimalna emerytura bedzie hahaha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie