Rodzice nie chcą opiekować się moim dzieckiem. Czy mają prawo ciągle odmawiać?

Oliwia jest samotną mamą i liczyła na ich pomoc.
Rodzice nie chcą opiekować się moim dzieckiem. Czy mają prawo ciągle odmawiać?
fot. Unsplash
20.10.2018

Myślałam, że to wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej. W ciąży rozważałam różne scenariusze. Zostałam porzucona chwilę po tym, jak okazało się, że urodzę dziecko. Rodzice zapewniali mnie, że nie ma się czego bać. Będę świetną mamą i oni we wszystkim mi pomogą.

Zobacz również: „To najdroższe prostytutki w mieście”. Faceci wyznają, dlaczego NIGDY nie umówią się z samotną mamą

Dzięki ich wsparciu nabrałam odwagi i uwierzyłam, że jakoś się ułoży. Na początku jakoś dawałam sobie radę, bo zawsze mogłam na nich liczyć. Teraz córka ma 2 lata, chodzi do żłobka, a ja pracuję. Wynajęłam mieszkanie. Z dziadków pożytek niewielki, bo już nie są tacy pomocni.

Wiedzą, jak jest mi trudno. Mimo to ciągle robią problemy - kiedy muszę zostać dłużej, potrafią odmówić odebrania wnuczki i zajęcia się nią przez 2 godziny. Muszę się zrywać i wreszcie mnie przez to wywalą. Kiedy raz w miesiącu chcę mieć luźny wieczór i wyrwać się z koleżankami - też im to nie na rękę.

Obiecywali wsparcie, ale już im się widocznie znudziło.

Zobacz również: Tak wygląda SAMOTNA MATKA: Rozczochrane włosy, wczorajszy makijaż, łzy bezsilności...

Słyszę, że to ja jestem matką i muszę podołać. Oni będą się zajmować dzieckiem tylko wtedy, kiedy będą mieli czas i ochotę. Czyli ostatnio coraz rzadziej. Niby nie powinnam mieć pretensji, bo mają do tego prawo. Ale czy na pewno? Chyba po to ma się rodziców, a moja córka dziadków.

Czuję żal i ciągle mam do nich pretensje. Wydaje mi się, że w mojej sytuacji absolutnie uzasadnione. Co innego, gdybym miała przy sobie męża albo rodzeństwo. Akurat jestem jedynaczką.

U moich koleżanek wygląda to zupełnie inaczej. Czy Waszym zdaniem oni mogą mi tak ciągle odmawiać?

Oliwia

Zobacz również: LIST: „Niektórych strasznie boli, że lubię panterkę i neonowe kolory. Samotnej matce podobno nie wypada!”

77 % tak
23 % nie
Jeszcze nikt nie pokazał macierzyństwa w tak brutalny sposób. Aż chce się płakać
Jeszcze nikt nie pokazał macierzyństwa w tak brutalny sposób. Aż chce się płakać - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 4.72 / 5
gość (Ocena: 5) 10.11.2018 18:56
Rodzice nie muszą zajmować się wnukami. Mają prawo odmówić. A że samotna matka - trzeba było lepiej dobierać facetów
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.10.2018 14:26
Jako tako mają prawo odmówić, nie mają obowiązku Ci pomagać. Nie zmienia to jednak faktu, ze to przykre, ze dziadkowie nie chcą spędzać czasu z własną wnuczką.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.10.2018 22:09
proponuję, żeby podczas twojej nieobecności dzieckiem zajął się tatuś! w końcu sama w ciąże nie zaszłaś ...
zobacz odpowiedzi (6)
Marta (Ocena: 5) 20.10.2018 03:31
Nie mają obowiązku i nie rozumiem gdzie ty jeszcze chcesz mieć czas dla siebie? Masz dziecko, a dla mnie to jest oczywiste że myślisz wtedy tylko o nim, a swoje zachcianki odstawiasz na bok. Slabo w pracy? Szukaj czegoś innego. Są różne instytucje które są w stanie pomóc matce samotnie wychowującej. Rodzice nie są jak niania. Też chcą odpocząć, a nie wiadomo jeszcze jak zachowuje się twoje dziecko. Bo jeżeli tak, jak np. moja siostrzenica (Rozwydrzona, pyskata, wszystko wymusza płaczem) To tym bardziej sie nie dziwie ;p Pozdrawiam, ułóż sobie inaczej swój plan dnia, nie możesz do usranej śmierci na kimś polegać
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 2) 20.10.2018 02:48
Widac ze jedynaczka, rozpuszczona jak dziadowski bicz, do tego pusciła się, zaszła w ciązę z nieodpowiedzialnym samcem a potomstwo chce jak kukułka podrzucic komus innemu. Jeszcze ma pretensję. Rodzice juz swoje wychowali, twoich nie muszą chyba ze mają ochotę a ty grzecznie poprosisz i podziękujesz. Chciało się rodzic to trzeba wychowywac. No chyba ze baniak pusty.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie