Czy prosić gości o ściągnięcie butów? Wolałabym mieć czysto w domu

Joasia zaprosiła kilkunastu znajomych do swojego mieszkania. Boi się, że poplamią jej jasny dywan.
Czy prosić gości o ściągnięcie butów? Wolałabym mieć czysto w domu
19.10.2018

W weekend organizuję urodziny mojego chłopaka. Pierwszy raz, bo mieszkamy ze sobą zaledwie od kilku miesięcy. Mają przyjść nasi wspólni znajomi, a także tacy, których jeszcze nie zdążyłam poznać. Od tygodnia sprzątam, żeby wszystko było na błysk. Menu zaplanowane, coś tam upiekę, będą sałatki i przekąski.

Zobacz również: LIST: „Nienawidzę przyjmować gości! Wchodzą w butach, z pustymi rękami, wybrzydzają...”

Może to dziwne, ale nie stresuję się tym, czy przypadnę wszystkim do gustu albo jak im będzie smakowało. Bardziej jestem przerażona wizją, że tych kilkanaście osób wejdzie w buciorach do naszego domu, a ja znowu będę musiała to wszystko czyścić.

Tym bardziej, że w salonie mamy szary, prawie biały dywan. Wyobraźcie sobie, jak łatwo go zabrudzić.

Pogoda chyba nie będzie jakaś wspaniała. Może spadnie deszcz i pojawi się błoto. Skorzystanie z wycieraczki nic tu nie da. Zwłaszcza, że Polacy jakoś niechętnie jej używają. Najchętniej kazałabym im wszystkim rozebrać się do skarpetek, choć wiem, że nie do końca wypada.

Zobacz również: Goście weselni zepsuli mój ślub: Pili na umór, dali puste koperty, kradli jedzenie ze stołu (Historie prawdziwe)

Kapci dla wszystkich mieć nie będę, ale chyba nikt się nie obrazi? W końcu to sami swoi, a nie wielki bal na wysokim szczeblu. Każdy powinien być przygotowany na taką ewentualność. Wspomniałam o tym chłopakowi, ale on uważa, że taką prośbą zepsuję atmosferę.

Ja zawsze ściągam buty, kiedy wchodzę do czyjegoś domu. Nawet, jeśli gospodarz twierdzi, że nie muszę. Każdy tak mówi z uprzejmości, a na pewno wolimy mieć czysto w mieszkaniu.

Myślicie, że mogę poprosić gości o ściągnięcie butów?

Joasia

Zobacz również: Zaprosiłam do domu gości i natychmiast tego POŻAŁOWAŁAM

60 % tak
40 % nie
Dzisiaj Klara Lewandowska kończy roczek. Brat Ani pokazał zdjęcie z imprezy!
Dzisiaj Klara Lewandowska kończy roczek. Brat Ani pokazał zdjęcie z imprezy! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (22)

Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 5) 09.12.2018 17:51
Butów się nie zdejmuje i już,co to m być,jakieś mieszczańskiej zwyczaje,pseudo kultura.Nie i już,nie zapraszają gości, jeżeli chcesz mieć taki błysk jaki masz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.11.2018 11:10
Ja miałam mocno porysowaną impreze po ostatnich urodzinach. Wszystkie kobiety w szpilkach ciagle się slizgały na parkiecie - w szczegolnosci wstajac z krzesła/kanapy i teraz sa tam mega rysy....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2018 06:14
Ja nie każę ściągać butów ale w duchu na to liczę. To nie chodzi o brud tj, błoto ale na litość, chodzimy po ulicach gdzie ktoś wcześniej napluł, oddał mocz, przed chwilą ktoś posprzątał kupę psa. O to w tym wszystkim chodzi !
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.10.2018 19:26
U mnie w domu goście butów nie ściągają. To są jakieś wiejskie tradycje, pozostałe po czasach, gdy rolnik w gnoju i brudzie pracował i nie chciał chałupy uświnić. Moi goście potrafią wytrzeć buty o wycieraczkę zanim wejdą do środka. Już nie mówiąc o tym, że dorosłe osoby (nawet ubrane normalnie, nie wizytowo) siedzące w skarpetach wyglądają po prostu śmiesznie. Jak chcecie mieć czysto w domu, to nie zapraszajcie gości. Dajesz ludziom do zrozumienia, że ich obecność w Twoim domu to dla Ciebie tylko kłopot.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.10.2018 17:05
Powaznie ludzie maja takie dylematy?:P U mnie raczej w zwyczaju jest, ze buty sie sciaga, czy to u rodziny czy u znajomych. A do tych z Was, ktorzy probuja uargumentowac niezdejmowanie butow tym, ze obuwie jest czescia stroju wizytowego - serio chodzicie na czyjes urodziny w w strojach wizytowych a faceci w garniturach??? :D Nie przesadzajcie. Nikt chyba nie wybiera sie na domowke w stroju nie wiadomo jak formalnym, bo wiadomo ze dom to nie sala balowa :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie