Jestem młodą kobietą i zawsze głosuję na prawicę. Czy coś w tym dziwnego?

Liberalni znajomi Magdy nie rozumieją jej poglądów politycznych.
Jestem młodą kobietą i zawsze głosuję na prawicę. Czy coś w tym dziwnego?
fot. Unsplash
13.10.2018

W rozmowach ze znajomymi staram się unikać tematów politycznych. Wszyscy znamy swoje poglądy, więc to mija się z celem. Może tylko doprowadzić do niepotrzebnego spięcia. Cały naród zdążył się już podzielić, więc chcemy być mądrzejsi. Zdecydowana większość moich przyjaciół głosuje na partie centrowe i lewicowe.

Zobacz również: LIST: „Jak to możliwe, że młode dziewczyny popierają PRAWICĘ?! Szybko tego pożałują!”

Są bardzo liberalni. Chcą wyprowadzenia religii ze szkół, legalnej aborcji, małżeństw homoseksualnych i tak dalej. Totalne zaprzeczenie tego, co ja myślę o państwie. Moim zdaniem władza powinna dawać dobry przykład, a nie pozwalać na wszystko. Ale spoko - z nimi chcę się dobrze czuć i bawić, a nie zbawiać świat. Niech im będzie.

Tylko w tym wszystkim denerwuje mnie jedno - oni odbierają mi prawo do własnych poglądów. Ciągle słyszę, że dziewczyna nie może być "prawaczką".

Ich zdaniem to jakaś schizofrenia, żeby popierać oprawcę. W domyśle: partie prawicowe chcą mi odebrać wszystkie prawa, a ja im jeszcze przyklaskuję. Szczerze? W ogóle nie widzę takiego zagrożenia. Różni ludzie nami rządzą i jakoś nic złego się nie stało. Mogę studiować, pracować, rodzić dzieci albo zwiedzać z konkubentem świat.

Zobacz również: REPORTAŻ: Przez prawicowe poglądy straciłam wszystkich znajomych

Nie czuję żadnego przymusu, ani zakazu. Bo chyba nikt mi nie powie, że zakaz aborcji bez powodu to łamanie praw człowieka. Jakoś się bez tego obejdę. Mam kolegę geja i on wcale ślubu nie chce brać. Z religii można się w każdej chwili wypisać. I tak ze wszystkim, co oni uznają za ważne. To tematy zastępcze, które nie są istotne dla normalnych ludzi.

W życiu nie zagłosowałabym na lewicę, bo nie jestem zwolenniczką hasła "róbta co chceta". Polityka powinna kierować się wartościami i to jest moim zdaniem największa zaleta partii prawicowych i narodowych.

Uważacie to za dziwne?

Magda

Zobacz również: Co poglądy polityczne mówią o jego łóżkowym temperamencie?

59 % tak
41 % nie
Twój znak zodiaku zdradza, jakimi wartościami kierujesz się w życiu
Twój znak zodiaku zdradza, jakimi wartościami kierujesz się w życiu - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (16)

Ocena: 4.25 / 5
Marta33 (Ocena: 5) 15.10.2018 14:45
A ja się pogubiłam-jak nie mam nic przeciwko małżeństwom homo i popieram aborcję to jestem prawica czy lewica?Dziękuję z góry za odp.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.10.2018 12:46
Nie. Nie uważamy że to dziwne. Ludzie bywają głupi. Kobiety bywają głupie. Młode też. p.s. jeśli zwiedzasz świat z "konkubentem" i rodzisz mu dzieci, to taka z Ciebie "prawaczka" jak ze mnie dziewica (żeby nie było: zwiedzająca świat i mająca dzieci mężatka - feministka - chyba lewaczka ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.10.2018 07:18
Wg Konstytucji rodzina to kobieta i mężczyzna do koleżanki poniżej.. Nawet niektórzy nie wiedzą o co walczą.. Wstyd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.10.2018 11:17
Mam podobne poglądy. Popieram autorkę listu. Przykro mi czasem jak oświeceni lewicowi krytykują mnie i wyzywaja od moherow - a są przecież tacy tolerancji...
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 14.10.2018 08:01
"mam kolegę geja i on nie chce brać ślubu" - a co z tymi, którzy chcą? jedna osoba nie reprezentuje wszystkich poglądów i o to tu chodzi! o tolerancję wszystkich! KAŻDY powinien mieć godne życie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie