Sąsiadka ma pretensje, bo wystawiłam wózek i rowerek przed drzwi. Powinnam je usunąć?

Małgosia twierdzi, że na klatce jest wystarczająco dużo miejsca.
Sąsiadka ma pretensje, bo wystawiłam wózek i rowerek przed drzwi. Powinnam je usunąć?
fot. Unsplash
21.09.2018

Przeraża mnie znieczulica niektórych ludzi. Ogólnie mam takie wrażenie, że Polacy są mało pomocni i tylko krytykują. Tak jak sąsiadka, która nie rozumie mojej sytuacji, a tylko szuka dziury w całym. Sama ma męża biznesmena, duże mieszkanie, garaż, domek nad jeziorem i ogólnie niczego jej nie brakuje.

Zobacz również: „Ekspedientka kazała mi zapłacić za 3 cukierki, które zjadło moje dziecko. Co za podłość!” (Historia Żanety)

Ja muszę żyć na niecałych 40 metrach kwadratowych z mężem i dwójką dzieci. Ale nie chcę się żalić. Zawsze znajduję jakieś rozwiązanie, żeby było lepiej. I tak zaczęłam wystawiać na klatkę wózek młodszego synka i rower córki. Bo gdzie to ma stać? Chyba nie w ich wspólnym pokoju.

Nie wiem, po co ona robi taką aferę. Aż tak dużo miejsca to nie zajmuje, a mnie ułatwia życie.

Jest nam bardzo ciasno, więc jeszcze tylko takich wielkich sprzętów mi brakuje na środku pokoju. To niepraktyczne i niebezpieczne. Rower zawsze może się przewrócić na dzieci, a wózek trzeba cały czas przestawiać. Nie mówiąc o higienie.

Zobacz również: Młoda mama nie mogła wjechać do przymierzalni wózkiem. Obwiniła ekspedientkę

Chyba lepiej, żebym nie wjeżdżała tymi brudnymi kółkami do mieszkania. Wracając ze spaceru nie mam czasu i możliwości, żeby je wyszorować. Tak trudno to zrozumieć? Sąsiadce nic złego się z tego powodu nie dzieje, a ja mam choć trochę wygodniej.

Zabolało mnie, kiedy powiedziała, że "robię śmietnik przed jej drzwiami".

Wózek i rower to żadne śmieci. Rzeczy należą do moich dzieci i kiedy tak się wypowiada, to je też obraża. Chyba, że według Was słusznie się czepia?

Małgosia

Zobacz również: Pasażerka wyrzucona z samolotu. Nie chciała siedzieć obok płaczącego dziecka

66 % tak
34 % nie

Polecane wideo

Nazwali ją najpiękniejszą mamą w Polsce. Kasia podbija Instagram
Nazwali ją najpiękniejszą mamą w Polsce. Kasia podbija Instagram - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.41 / 5
gość (Ocena: 5) 29.09.2018 00:37
Jak urodzisz trzeciego bachora z wpadki to jego pokój zrobisz na klatce bo nie macie już miejsca? patologia
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.09.2018 21:00
no to ja proponuje dać komuś cynk...jakiemuś łobuzowi, że u mnie na klatce stoi wózek jak chce to moze przyjsc sobie zabrac, jak jej ukradna to sie nauczy i juz nie bedzie wystawiac.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.09.2018 19:58
Korytaż to część wspólna a nie część mieszkania. Zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi na klatkach schodowych jest ABSOLUTNY ZAKAZ składowania czegokolwiek, nieważne czy to jest wózek, rowerek, rower, szafka itp. Korytarza nie wolno tarasować i już. Poza tym, jak już jedna z dziewczyn tutaj wspomniała, możesz zablokować przejście np. ratownikom znoszącym chorego na noszach. Jak masz mało miejsca w mieszkaniu to wynoś to na balkon. Przynajmniej nie zarobisz mandatu :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.09.2018 19:16
Większość z Was jest po prostu żałosna pisząc takie bzdury, zawiść Wami kieruje i wszystko przeszkadza...ale miastowi tak już mają...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.09.2018 16:02
Autorko, jesteś strasznie prymitywną i roszczeniową osobą. Gdy kupowałas mieszkanie, to miałaś świadomość, że chcesz założyć rodzinę, więc dlaczego kupiłaś takie małe mieszkanie? Co cię obchodzą finanse sąsiadki. Może nawet spać na kasie, ale nie ma obowiązku oglądać twoich gratów. Dla ciebie to rzeczy twoich dzieci, dla niej śmieci, które blokują przejście. Na koła wózka możesz kupić pokrowce, a rower trzymać w swojej sypialni. Myślisz, że sąsiedzi będą za tobą latać, gdy będą chcieli wnieść do mieszkania przedmioty o dużych gabarytach? Ja bym na ich miejscu wyrzuciła te graty, gdzie ich miejsce, czyli na śmietnik. Może, gdy będziesz musiała kupować nowe, pomyślisz nad rozwiązaniem problemu. Nikogo nie obchodzi, że masz ciasno w mieszkaniu. Jak nie masz miejsca na meble, to je kupujesz i stawiasz na klatce, czy może rezygnujesz z ich zakupu?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie