Mam dziecko z Syryjczykiem i czuję się prześladowana przez Polaków. Powinnam wyjechać?

Ewelina chciałaby żyć w ojczyźnie, ale obawia się o bezpieczeństwo swojej rodziny.
Mam dziecko z Syryjczykiem i czuję się prześladowana przez Polaków. Powinnam wyjechać?
fot. Unsplash
01.09.2018

Z przerażeniem czytam komentarze dotyczące treści podręcznika do zerówki. Zrobiła się straszna afera, bo wreszcie jakieś wydawnictwo nas dostrzegło - żony obcokrajowców i matki dzieci z mieszanych związków. Polska nie jest w 100 procentach biała i katolicka. Warto to wreszcie sobie uświadomić.

Zobacz również: Awantura o podręcznik do zerówki. "Propaganda! Promowanie multikulti!"

Teoretycznie powinno być coraz lepiej. Lata mijają, żyjemy w różnorodnej Europie, dużo podróżujemy, otaczają nas liberalne wzorce. A prawda jest taka, że żyje mi się tu gorzej, niż wcześniej. Jeszcze 5-8 lat temu nikt nie atakował mojego śniadego partnera.

Dziś boję się o bezpieczeństwo jego, moje i naszego dziecka. Straszny rasizm i nacjonalizm nas otacza. Zwłaszcza dotyczy to młodych ludzi, czego już zupełnie nie rozumiem.

Ja się akurat cieszę, że w tej książce pokazano prostą prawdę - w naszej ojczyźnie mieszkają różni ludzie, ale wszyscy zasługują na szacunek. Zamiast tego ludzie plują na mojego męża, a mnie nazywają żoną "ciapaka". Dlatego ważne jest, by dzieciom pokazywać różnorodność i do niej przyzwyczajać.

Zobacz również: LIST: „Byłam wolontariuszką w obozie dla uchodźców. Muzułmanie to wspaniali ludzie i nie mamy się czego bać!”

Mój synek też nie ma łatwego życia. Dzieci w przedszkolu mówią, że ma ojca Araba albo terrorystę. Na pewno usłyszały to od swoich rodziców. Dorośli są pod tym względem wyjątkowo ograniczeni, więc jedyna nadzieja w edukacji najmłodszych.

Najśmieszniejsze jest to, że mój mąż jest chrześcijaninem. Na nagłą zmianę nastawienia nie liczę. Wręcz zastanawiam się nad tym, czy nie wyjechać z kraju i poczekać na lepsze czasy. Jeśli te kiedyś nastaną.

Kocham Polskę, ale jeżeli nadal będzie tak to wyglądać - będę musiała szukać schronienia w bardziej otwartym społeczeństwie. Myślicie, że powinnam wyjechać?

Ewelina

Zobacz również: LIST: „Bałam się, kiedy córka pokochała muzułmanina. Teraz jestem dumna, że zostanie moim zięciem”

58 % tak
42 % nie
Muzułmańskie panny młode: Ich suknie są tak piękne, że sama chciałabyś je założyć!
Muzułmańskie panny młode: Ich suknie są tak piękne, że sama chciałabyś je założyć! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 4.64 / 5
gość (Ocena: 5) 08.01.2019 07:43
Jestem tyle samo czasu po ślubie, jak autorka z listu, dzieci nie mamy, na razie nie planujemy i się nie staramy o dziecko. Szał jaki panuje na posiadanie potomstwa zaraz po ślubie jest nie do zniesienia, naciskanie, namawianie i cudowne rady. Obcy ludzie pytają, kiedy w końcu będę w ciąży, doradzają, jakie pozycje są najlepsze do zapłodnienia i wręcz namawiają do przebijania prezerwatyw mnie lub męża, których nota bene nie używamy. Nauczyłam się, że takie głupie pytania i rady trzeba zbywać takim samym sposobem. Kiedy jakaś upierdliwa baba pyta o ciążę odpowiadam jej, że jeśli tak bardzo interesuje ją seks innych ludzi to niech poszuka seks kamerek lub amatorskiego porno, ewentualnie, że chyba mąż jej nie zaspokaja skoro pyta o mój seks. Od razu temat się kończy. Zdaję sobie sprawę, że to nieeleganckie i niegrzeczne, ale mam serdecznie dość pytań o moją ewentualną ciążę.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.10.2018 15:19
Tak, pownnaś wyjechać. Najlepiej do Afryki, wtedy doswiadczysz różnicy w traktowaniu kobiet i jest szansa, jeśli przeżyjesz, że zmądrzejesz i nie będziesz pisać głupstw o nietolerancji Polakow.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.09.2018 10:47
Tak, bo polskie dzikusy was dzidami rozerwą za bycie "gorszej rasy", cholerni fani Hitlera.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.09.2018 09:09
Po pierwsze to mają rację jesteś żona ciapaka. I najlepiej to spadajcie stąd wszyscy bo w Polsce nie potrzebujemy brudasów.
zobacz odpowiedzi (1)
MJ (Ocena: 5) 03.09.2018 09:23
Ale plujecie jadem...kobieta kobiecie wilkiem...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie