Powiedziałam chłopakowi, że nie chcę pierścionka zaręczynowego. Czy kiedyś tego pożałuję?

W tej chwili uważam, że szkoda pieniędzy na błyskotki. Nie potrzebuję takiego dowodu miłości - twierdzi Sabina.
Powiedziałam chłopakowi, że nie chcę pierścionka zaręczynowego. Czy kiedyś tego pożałuję?
fot. Unsplash
31.08.2018

Pewnie nie zabrzmi to zbyt romantycznie, ale razem z chłopakiem planujemy nasze zaręczyny. Nie jestem wielką fanką niespodzianek, więc wolałam poruszyć ten temat. To ma nastąpić niedługo, bo najpóźniej w 2020 roku chcemy wziąć ślub. Może rok wcześniej.

Zobacz również: Internautki wyśmiały jej pierścionek zaręczynowy. „Gdybym dostała coś takiego, od razu bym go rzuciła”

On zapytał wprost, czy sam ma kupić pierścionek, a może chcę go sobie wybrać. I wtedy pomyślałam sobie, że ja chyba nie potrzebuję takiego dowodu miłości. Niewiele znaczy, a mnóstwo kosztuje. Szkoda pieniędzy na gadżety. Lepiej zainwestować w wesele albo mieszkanie.

Przyjął to spokojnie i stwierdził, że zrobi tak, jak uważam.

Zapadła decyzja, że błyskotki nie będzie. Co nie oznacza, że oświadczyny będą mniej ważne. Przecież liczy się uczucie i fakt, że chcemy spędzić ze sobą resztę życia... Tyle w teorii, bo minęło już trochę czasu i biję się z myślami.

Zobacz również: Tyle powinien kosztować pierścionek zaręczynowy i wesele. Większy wydatek grozi rozwodem

Nadal uważam, że kilka tysięcy złotych na biżuterię to przesada. Ale co ja powiem innym? Znajomi i rodzina od razu będą chcieli zobaczyć pierścionek. Mogą nie zrozumieć naszego punktu widzenia. Co gorsze, przecież ja też mogę zmienić zdanie.

Jak przyjdzie co do czego, to będę zazdrościła koleżankom. Trochę się w tym wszystkim gubię.

Dlatego proszę Was o radę. Czy to zły pomysł, żeby zrezygnować z błyskotki i zaoszczędzone pieniądze wydać na coś bardziej praktycznego? Czy kiedyś tego pożałuję?

Sabina

Zobacz również: "Nie podejrzewałam go o takie skąpstwo!". Dostała pierścionek zaręczynowy za 6 tys. zł i narzeka

73 % tak
27 % nie
Tak wyglądają NAJTAŃSZE pierścionki zaręczynowe w Polsce. Ceny zaczynają się od 85 zł!
Tak wyglądają NAJTAŃSZE pierścionki zaręczynowe w Polsce. Ceny zaczynają się od 85 zł! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 4.67 / 5
Lola (Ocena: 5) 31.08.2018 19:49
Kochana będziesz tego kiedy żałować, bo już teraz masz wątpliwości. Całe życie masz przed sobą na praktyczność, ale zaręczyny maha być dla was, dla CB, a pierścionek wcale nie musi być drogi.. Może być tańszy skromniejszy, ale piękny i przede wszystkim dany z miłości i to się liczy.
odpowiedz
Joanna (Ocena: 5) 31.08.2018 19:49
A czy to musi być pierścionek za kilka tysięcy? Ja też z tych co pierścionków nie noszą, ale na ten jedyny czekam i chciałabym żeby mi się podobał. Dlatego wysłałam chłopakowi kilkanaście propozycji w cenie od 600 do 2000. Niech sam zdecyduje na co go stać. Z każdego będę tak samo zadowolona.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.08.2018 15:21
Znam mnóstwo kobiet, które nie noszą biżuterii albo nigdy nie nosiły pierścionków, a na ten jedyny zaręczynowy czekają i noszą go z radością. To że ktoś nie nosi pierścionków to naprawdę żaden dowód w tej sprawie.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 31.08.2018 13:23
Jeśli ktoś nie nosi biżuterii to ten pierścionek za kilka tysięcy jest bezsensowną inwestycją. Jeśli nie chcesz wydawać majątku to możesz kupić tańszy lub zdecydować się na obrączki dla narzeczonych np. srebrne, ze stali szlachetnej. Nie trzeba podążać za tłumem. Mi wogóle nie podobają się klasyki " zaręczynowe". Każdej się wydaje, że jest oryginalna a te świecidełka niczym się od siebie nie różnią.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.08.2018 12:10
Naprawdę nie rozumiem kobiet, które na siłę próbują być tak niezależne, że niedługo same będą sobie kupować pierścionki,żeby nie wyjść na materialistkę, żeby broń Boże facet nie musiał im czegoś kupić, bo co sobie pomyśli o nich. Materialistki wstępne, o nie! Albo same się zaczną oświadczać. Pierścionek na zaręczyny to tradycja, bardzo miła i fakt, że mężczyzna kupuje ten pierścionek z własnej woli i stara się, aby bym jak najlepszego wyglądu i jakości świadczy tylko o tym, że mu zależy. Jak ktoś woli stół od pierścionka to serio, niech się puknie w głowę. Stołów można sobie kupić w życiu jeszcze tysiąc, bo to nie są aż tak drogie rzeczy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie