Jestem radykalną wegetarianką. Czy związać się z mięsożercą? Beata

Ciężko mi patrzeć, jak on opycha się krwistą padliną.
Jestem radykalną wegetarianką. Czy związać się z mięsożercą? Beata
fot. Unsplash
28.08.2018

Uważam, że w związku najważniejsza jest zgodność charakterów. Jakoś nie przekonuje mnie teoria, że przeciwieństwa się przyciągają. Ja jestem żywiołowa i uwielbiam imprezować, więc nie wyobrażam sobie relacji z chłopakiem, który woli siedzieć w domu.

Zobacz również: Dlaczego mięsożercy nie lubią wegetarian?

Podobnie w kwestii wiary. Jako ateistka nie dogadałabym się na pewno z facetem bardzo głęboko (albo choć trochę) wierzącym. Ważne są też cele na przyszłość - jeśli ja nie chcę mieć dzieci, a on marzy o wielodzietnej rodzinie, to nasze drogi prędzej czy później się rozejdą.

Czy podobnie jest w kwestii diety? Właśnie się nad tym zastanawiam.

Jestem mało doświadczoną, ale muszę przyznać, że już bardzo gorliwą wegetarianką. Sprzeciwiam się kategorycznie mordowaniu zwierząt, żeby je potem jeść. Kilka miesięcy temu było mi wszystko jedno i sama żyłam na kurczakach i rybach, ale teraz to nie przejdzie.

Zobacz również: LIST: „Nie będę karmiła piersią, bo jestem weganką. Mleko ludzkie nie różni się od krowiego”

No i pech chciał, że właśnie teraz zakochałam się z wzajemnością w chłopaku, który nie podziela moich poglądów w tej kwestii. Dla niego obiad bez mięsa to żaden obiad. Powiedział mi to wprost na początku znajomości, ale tak się zauroczyłam, że jakoś mi to nie przeszkadzało.

Z dnia na dzień jest jednak coraz trudniej. Ciężko mi patrzeć, jak on opycha się krwistą padliną. Delikatnie sugeruję mu, żeby coś z tym zrobił. Na razie jak grochem o ścianę. Twierdzi, że za bardzo lubi ten smak. Jemu nie przeszkadza moja dieta, więc mnie jego też nie powinna.

Ale tu nie chodzi tylko o jedzenie. Raczej o wartości... Myślicie, że to może się udać?

Beata

Zobacz również: Wegańska blogerka ostro o mięsożercach: Są zwolennikami Holocaustu i homofobami!

34 % tak
66 % nie
Ta dziewczyna ma ksywkę GODZILLA. Zrozumiesz dlaczego, kiedy zobaczysz ją z chłopakiem!
Ta dziewczyna ma ksywkę GODZILLA. Zrozumiesz dlaczego, kiedy zobaczysz ją z chłopakiem! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Halina (Ocena: 5) 01.12.2018 12:27
Egoistka jesteś.. Jemu nie przeszkadza co jesz, ale Tobie już przeszkadza co je on.. I to on ma coś z tym zrobić? A niby czemu? Twój argument z dupy wzięty " to nie chodzi o mięso ale o wartości" Weź się z nim rozejdz
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.08.2018 22:13
Ja jestem wege a moj chlopak nie. Obiad jak gotuje to bez miesa i on jest raczej zadowolony, ze w ogole jest cos cieplego a nie czy jest mieso czy nie. Jelei Twojemu facetowi to nie odpowiada to niech sam sobie gotuje.
odpowiedz
Nate (Ocena: 5) 28.08.2018 21:54
Skoro nie jesteś w stanie zaakceptować jego diety, a on nie zamierza jej zmienić o ten związek nie ma sensu. Sama jestem wege, a mój chłopak nie. Początkowo sam wyznawać zasadę, że posiłek bez mięsa to nie posiłek, ale jakoś naturalnie mu się to zmieniło kiedy zaczęliśmy jadać razem i razem gotować.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.08.2018 11:24
Jest dużo weg facetów szukaj dalej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.08.2018 11:24
Ja też nie jem mięsa ale nie obchodzi m ie co inni mają na talerzu.. Juz bez przesady
odpowiedz

Polecane dla Ciebie