Czy będę nadal męski dla swojej dziewczyny, jeśli zostanę weganinem? Hubert

Nie chcę, żeby widziała we mnie przewrażliwionego mięczaka.
Czy będę nadal męski dla swojej dziewczyny,  jeśli zostanę weganinem? Hubert
fot. Unsplash.com
08.08.2018

Decyzję podejmę oczywiście sam, ale chciałbym zapytać o zdanie kobiety. Zależy mi na Waszej opinii, bo zastanawiam się, jak zareaguje moja dziewczyna. Coś tam nieśmiało wspominałem na ten temat, ale zawsze kończyło się na "daj spokój". Chodzi o zmianę diety, a raczej całego stylu życia.

Zobacz również: LIST: „Jestem weganką i dostałam psa. Nie wiem, czym go karmić, bo mięsa nie tknę!”

Chciałbym przejść na wegetarianizm, a chwilę później na weganizm. Czuję, że tak trzeba i byłoby to z korzyścią dla mnie. Zdrowiej, taniej i bardziej humanitarnie. Nikogo do tego nie namawiam i nie będzie mi przeszkadzało, jeśli ona dalej będzie jadła kotlety.

Ale pojawia się inny problem - czy w takim wydaniu wciąż będę dla niej męski?

Czytałem sporo o diecie bezmięsnej i roślinnej. W komentarzach często się powtarzają teksty w stylu "ja jestem prawdziwym mężczyzną i potrzebuję mięcha". Wegetarianie i weganie postrzegani są jako przewrażliwione mięczaki. Na pewno nie mają na nic siły i ogólnie tragedia.

Zobacz również: LIST: „Nie będę karmiła piersią, bo jestem weganką. Mleko ludzkie nie różni się od krowiego”

Nie wiem, czy moja dziewczyna też tak nie zareaguje. Oczywiście postaram się jej udowodnić, że to bzdura, ale wiadomo jak to jest. Może być uprzedzona i jeszcze związek mi się przez to rozleci. Nie będę oszukiwał - chcę być dla niej nadal męski.

Czy jedząc tylko sałatę i ciecierzycę, a odmawiają golonki to wciąż możliwe?

Hubert

Zobacz również: LIST: „Przeszłam na weganizm. Ludzie przestali mnie lubić! Jest coraz gorzej...”

71 % tak
29 % nie
Nie uwierzysz, kogo poślubiła ta ślicznotka. Niektórzy twierdzą, że to najgorzej dobrana para na świecie
Nie uwierzysz, kogo poślubiła ta ślicznotka. Niektórzy twierdzą, że to najgorzej dobrana para na świecie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 4.4 / 5
gość (Ocena: 5) 21.01.2019 12:06
Uważam, że weganie są nawet bardziej męscy niż wszystkożercy ;) A to z tego prostego powodu, że trzeba mieć odwagę, żeby przeciwstawiać się stereotypom i nie wstydzić się okazywać wrażliwości, oraz sporo silnej woli, żeby zmienić swoje nawyki i wytrwać w takim postanowieniu. A cóż nie jest bardziej męskie od siły i odwagi? ;)
odpowiedz
Klaudia (Ocena: 5) 08.08.2018 23:17
Cześć Hubert, może najlepiej jak wypowie się osobą, która na takiej diecie przebywa. Weganizm wcale nie jest drogi, wręcz przeciwnie i jest bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Jeżeli twoja dziewczyna uważa, że przez wrażliwość do innych żywych stworzeń nie jesteś męski, to przepraszam, ale chyba jest z nią coś nie tak. Z resztą skoro cię kocha, to powinna zaakceptować twój wybór i wcale nie powinieneś pytać jej o zdanie. Jest twoją dziewczyną, nie matką. I dieta roślinna to wcale nie sama ciecierzyca i sałata. Jest to bardzo zdrowa i zróżnicowana dieta, pełna przepysznych produktów, które przygotujesz i doprawisz na swój smak. Oczywiście nie musisz od razu przechodzić na weganizm, pamiętaj, że nie jedząc mięsa już naprawdę robisz wiele i nie przyczyniasz się do zabijania zwierząt. Podsumowując, nie bój się weganizmu, będziesz miał dużo siły, będziesz zdrowy i fizycznie i psychicznie i pamiętaj, że to jest twoja decyzja i nikt zupełnie nie ma prawa mieć na nią wpływu. Pozdrawiam
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 08.08.2018 14:48
Odpowiadając na pytanie z tytułu - nie, nie będziesz męski po przejściu na weganizm. Dziękuję za uwagę, można się rozejść.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.08.2018 08:31
Dieta wegańska tania?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie