Czy dostajecie od rodziców pieniądze z 500+? M.

Czy dostajecie od rodziców pieniądze z 500+? M.
21.06.2018

Pewnie mnie wyśmiejecie, ale raz się żyje. Rodzice dostają 500 zł na mnie i tyle samo na siostrę. Jest nas trójka, więc się należy. Nam ogólnie niczego nie brakuje, ale jak dają, to trzeba wziąć. Takie słowa usłyszałam i się z nimi zgadzam.

Myślicie, że mogę ich poprosić, aby wypłacali mi te pieniądze? Albo przynajmniej połowę? Przydałaby mi się taka kasa, jak chyba każdemu. Ich to nic nie kosztuje, a ja nie będę ciągle prosiła o pieniądze na bilety do kina albo jakieś inne głupoty.

Byłabym bardziej samodzielna i chyba powinni się ucieszyć z takiej propozycji.

Zobacz również: LIST: „500 zł to zdecydowanie za mało. Ja i moje dzieci czekamy na program Rodzina 1000+!”

 

Wiem, że to dziwnie brzmi, bo to miały być pieniądze na utrzymanie dziecka przez rodziców, ale co im szkodzi? Też pójdą na moje utrzymanie, a oni przynajmniej nie będą musieli się martwić jak je wykorzystać. Na papierosy i alkohol ich nie wydam, więc nie ma się czego bać.

Fajnie by było mieć tyle gotówki w portfelu, móc sobie kupić każdą książkę, nowy buty, cokolwiek. Albo zaprosić koleżankę do pizzerii bez spowiadania się rodzicom. Oni nie zauważali braku tych pieniędzy wcześniej, więc teraz tym bardziej. Jak mi odpalą całość to będę bardzo szczęśliwa.

Poprosić ich o to? Czy wy dostajecie część 500+?

M.

Zobacz również :„Wyprawka 300+ to absurd. Powinno być 1000+!”. Ta mama chce więcej pieniędzy od rządu

11 % tak
89 % nie

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 21.06.2018 23:49
500+ nie jest bezpośrednio na dziecko, tylko dla rodziny, całej rodziny w której pojawiło się drugie dziecko. taka zachęta, żeby się rozmnażać bo mamy niż demograficzny. tylko nie wiem po co to wszystko, każdy już wróży że ZUS i tak pier.dolnie jak obecna młodzież będzie chciała przejść na emeryturę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 21.06.2018 11:20
Tak miałaś rację wyśmieję Cię bo to serio idiotyczne. Samodzielność to zarabianie na siebie a nie branie kasy od rodziców
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 21.06.2018 10:20
nie, nie byłabyś samodzielna. Samodzielna to będziesz dopiero wtedy gdy pójdziesz do pracy i sama na siebie zarobisz. Ciągnięcie kasy od państwa nie czyni człowieka samodzielnym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.06.2018 05:51
Jeśli faktycznie rodzicom niczego nie brakuje, a i nastolatek jest odpowiedzialny i nie imprezuje, to jak najbardziej uważam, że to może być kieszonkowe. W tygodniowkach albo raz an miesiąc
odpowiedz

Polecane dla Ciebie