Czy z takim nazwiskiem mam szansę na karierę? Ola, 21 l.

Czy z takim nazwiskiem mam szansę na karierę? Ola, 21 l.
14.06.2018

Urodziłam się w mieście, ale prawda jest taka, że pochodzę ze wsi. Szpital, w którym przyszłam na świat, to raczej przypadek. Moi rodzice pochodzili z małej miejscowości i akurat wtedy byli gdzie indziej. Później przeprowadziliśmy się, ale pochodzenie mam jak najbardziej wiejskie. Nazwisko też i rozpozna to każdy. Nie trzeba być specjalistą, żeby wiedzieć, że tak nazywają się ludzie z nizin społecznych.

Nie powiem dokładnie, jakie to jest nazwisko, bo nie chcę być rozpoznana. Typowo małomiasteczkowe i spotykane wyłącznie na prowincji. Bardzo proste, ale toporne i związane w jakimś sensie z życiem na wsi. Konkretnie, to z uprawianiem roli. Kompletnie do mnie nie pasuje. Uważam nawet, że może mi przeszkodzić w zrobieniu kariery.

Studiuję prawo, a to nie jest zajęcie dla byle kogo. Nie mówię, że ludzie ze wsi się do tego nie nadają. Sama jestem genetycznie wieśniaczką. Po prostu zawód prawnika kojarzy się z zajęciem typowo miejskim, dla inteligentów. Myślę, że z jakimś ładniejszym nazwiskiem łatwiej mi będzie zrobić karierę w tym fachu. Nie sądzę, żebym w najbliższym czasie wyszła za mąż, więc pozostaje chyba tylko zmiana urzędowa.

Nie zrozumcie mnie źle - nie chcę się wyrzec moich korzeni, ale tak po prostu czuję. Nie mówiłam o tym jeszcze nikomu z rodziny. Nie wydaje mi się, żeby ktoś się bardzo sprzeciwiał. W końcu to moje życie i moje nazwisko

Ola

53 % tak
47 % nie

Komentarze (5)

Ocena: 4.6 / 5
miastowa (Ocena: 3) 14.06.2018 22:09
a moze i dobrze ze masz jak to okreslilas dziwne nazwisko bo przez to bd rozpoznawalna w swiecie prawniczym przez klientow pomysl nad tym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2018 21:14
ale pierdoly nazwisko to nazwisko myslisz ze wszyscy prawnicy nazywaja sie jakos wybitnie? kiedys poszlam do najlepszego u mnie w miescie ma na nazwisko Piróg. nie nie pierog-Piróg... I co? Daleko mu do nie wiem Kellera czy hofmana czy Ratajczaka jesli chodzi o brzminie nazwiska...ale wlasnie o to mi chodzi ludzie nienzwracaja na takie pierdoly uwagi licza sie kompetencje!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2018 14:26
Małgosia Socha jakos kariere zrobiła, nazwisko jej jakos nie przeszkadalo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2018 09:28
Motyka? :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2018 06:18
Trudno doradzać i komentować skoro nie wiadomo o jakie nazwisko chodzi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo