Czy wytknąć bardzo bliskiej osobie, że powinna zadbać o swoją higienę? A.

Czy wytknąć bardzo bliskiej osobie, że powinna zadbać o swoją higienę? A.
13.06.2018

Nie wiem jak zacząć... Sprawa jest delikatna, dlatego chcę pozostać anonimowa. Od jakiegoś czasu zbieram się w sobie, żeby porozmawiać szczerze z mamą, ale nie potrafię tego zrobić. To jest strasznie wstydliwe i kłopotliwe. Bałabym się o tym powiedzieć obcej osobie, a co dopiero komuś najbliższemu. Ale prawda jest taka, że moja mama chyba przestała o siebie dbać. Nie mówię o takich błahostkach jak odrosty albo niemodne ubrania. Ona ma problem z higieną osobistą. Nie wiem, skąd to się wzięło.

Zawsze była piękna, czysta i pachnąca, ale ostatnio coraz trudniej mi przebywać obok niej. Ciągle czuję nieprzyjemny zapach. Z tego co widzę, to zmienia ubrania, więc to chyba problem rzadkich kąpieli i nieużywania kosmetyków. W łazience trzyma tylko szczoteczkę do zębów i perfumy, których w ogóle nie używa. Czy stosuje coś jeszcze? Tego nie wiem, bo może ma coś u siebie w pokoju. Mniejsza z tym. Ten zapach jest czasami potworny.

Nie potrafię nawet sprecyzować, skąd to się bierze. Nie czuję, czy to z ust, czy cała jest tym zapachem przesiąknięta, ale kiedy jestem obok niej, to robi mi się niedobrze. To jest dla mnie straszne uczucie, bo aż zaczęłam jej unikać. Nigdy wcześniej nie miała takiego problemu, a od kilku tygodni jest coraz gorzej. Mieszkamy same, więc nawet nie mam kogo o to zapytać. W pracy pewnie ludzie reagują tak samo, jak ja. 

Chcę jej pomóc, ale jak? Jedyne słuszne rozwiązanie to szczera rozmowa, ale nie znajduję słów, które by jej w jakiś sposób nie uraziły. Ja spalę się ze wstydu, a ona się obrazi. I co ja mam z tym zrobić?

A.

92 % tak
8 % nie

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.06.2018 17:52
Chciałam dodać komentarz, ale piszecie, że ''narusza regulamin'', choć nie napisałam nic wulgarnego czy obraźliwego. Jesteście tak bezdennie głupi, że aż głowa boli:/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.06.2018 09:09
Może zapytaj czy się dobrze ostatnio czuje?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.06.2018 00:28
Moja mana zaczęła potwornie śmierdzieć, gdy zachorowała na raka żołądka. Zaprowadź mamę do lekarza.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie