Czy moje nazwisko jest brzydkie i ośmieszające? Beata

02.06.2018

Noszę je od urodzenia i nigdy jakoś specjalnie mi nie przeszkadzało, ale dzisiaj już sama nie wiem. Wystarczyło, że przedstawiłam się w pewnym miejscu i dostrzegłam drwinę na twarzy rozmówcy. Jeszcze chwila, a zacząłby się ze mnie głośno śmiać. Nazywam się Worek, tak jak cała reszta mojej rodziny. Niby zwykły przedmiot, ale wiadomo jak się kojarzy.

Dla niektórych worek to jest równoznaczne z moszną. Wiedziałam o tym zawsze, ale osłuchałam się z tym nazwiskiem i mnie się tak nie kojarzy. Ostatnio słyszy się o takiej znanej pani, która sobie nazwisko zmieniła, starego się wstydzi i w ogóle jest afera.

Może ja też powinnam?

Zgodzę się, że to nie jest najpiękniejsze nazwisko o jakim słyszałam. Istnieją ładniejsze i fajniej się kojarzące. Dobrze, ale to jednak nazwisko i nie powinno się go zmieniać ot tak. Ciekawe jak poczułaby się cała moja rodzina, gdybym pewnego dnia stwierdziła - koniec, nie chcę mieć z waszym rodem nic wspólnego.

Jako Worek powinnam się zapaść pod ziemię?

Może być tak, że ludzie śmieją się ze mnie od dawna, a ja tego po prostu nie zauważyłam. Kto by pomyślał, że potrafią być tak dyskretni… No więc sprawa wygląda tak, że mnie moje nazwisko specjalnie nie przeszkadza, ale innym może. Skąd mam to wiedzieć? Dlatego pytam.

Nie jestem w tym temacie obiektywna, bo mnie bardzo dotyczy, dlatego chciałam Was zapytać wprost. Czy Waszym zdaniem nazwisko Worek jest jakoś strasznie brzydkie? A może normalne i nie ma się czym przejmować? Trochę późno się nad tym zastanawiam…

Nigdy nie byłam wyśmiewana z tego powodu. Czasem ktoś powie coś o „wykręcaniu wora”, ale nie jestem dzieckiem, żeby się obrażać. Dajcie znać, co o tym myślicie.

Może jednak powinnam coś z tym zrobić?

Beata

13 % tak
87 % nie

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.06.2018 13:10
nie jest zle, na pewno nie najpiekniejsze ale nie jest na tyle straszne zeby je nagle zmieniac...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.06.2018 22:21
Są gorsze nazwiska
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2018 16:13
Masz normalne nazwisko, przesadzasz i robisz problem tam, gdzie go nie ma. Miałam kiedyś znajomą o nazwisku Żygadło, i wyobraź sobie co ona musiała przechodzić w szkole, bo ją wyśmiewali. Zresztą gdy wyjdziesz za mąż to i tak pewnie zmienisz nazwisko po mężu, więc nie ma co się przejmować bzdurami.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2018 14:47
Mi się kojarzy z workiem na prezenty Mikołaja, albo z workiem mąki lub kaszy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2018 09:25
Jest śmieszne ale nie brzydkie czy osmieszajace.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie