Czy mogę wprosić się z chłopakiem na wesele? Nie został zaproszony. Monika

25.05.2018

Czytałam tu o wielu dylematach związanych ze ślubem, ale tego tematu jeszcze nie spotkałam. Chodzi mi o to, jak bardzo należy się sugerować zaproszeniem. Ja dostałam takie, w którym para młoda zaprasza mnie na ślub i wesele. Tylko mnie. Nie podali imienia chłopaka, bo jeszcze go nie poznali, ale nie napisali też ani słowa o „osobie towarzyszącej”. Jak ja mam to teraz zrozumieć? Czy zostałam zaproszona sama i jeśli przyjdę z nim, to się okaże, że zabraknie miejsca?

Poniżej jest prośba o potwierdzenie obecności, ale termin minął. Ślub za 2 tygodnie, a ja nie chcę im robić dodatkowego problemu... Mam nadzieję, że przewidzieli wszystko, ale nie mogę być tego pewna. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Odkąd mam 15-16 lat, to zawsze dostawałam zaproszenie na dwie osoby. O co tutaj chodzi? Zapomnieli, czy to celowe działanie?

Zobacz również: Tak wygląda NAJPIĘKNIEJSZA PARA MŁODA na świecie. Nie można oderwać od nich wzroku!

Jeśli to tylko przeoczenie, to nie ma sprawy, ale jeśli naprawdę zapraszają mnie bez osoby towarzyszącej, to przecież nigdzie się nie wybiorę. Gdyby to był ktoś z rodziny, to po prostu przyszłabym z nim, ale to jest trochę inny układ. Chodzi o córkę znajomych moich rodziców. Nie jestem jej bliską koleżanką, żeby teraz do niej wydzwaniać i robić problemy.

Jak ja to powinnam zrozumieć? Pójść z chłopakiem bez pytania, czy zrobić teraz aferę i ich o tym poinformować?

Może oni oszczędzają i maksymalnie ograniczają liczbę gości... Nie wiem, o różnych dziwactwach się słyszy w związku ze ślubami.

Monika

Zobacz również: Ślubu nie będzie? Kupiła piękną suknię w Internecie, a dostała TO...

4 % tak
96 % nie

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 25.05.2018 08:10
Trzeci raz dodajcie ten list. Żenada!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.05.2018 07:49
A prezenty też robisz sama, czy z rodzicami? :)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 25.05.2018 07:44
Mam dla Ciebie złą wiadomość - jeśli nie potwierdziłaś obecności to nie będzie miejsca ani dla Ciebie ani dla Twojego chłopaka, więc problem się rozwiązuje, bo nigdzie się nie wybierasz. A zaproszeniem nie należy się sugerować tylko wszystko jest na nim jasno napisane. Zaprosili Cię samą, widocznie nie zależało im na Twojej obecności - sama mówisz, że to jakaś córka znajomych rodziców, z którą nawet nie za bardzo masz kontakt
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 25.05.2018 06:53
Zaproszenie kogos, jesli nie jestwiem ksiedzem lub zakonnica, bez osoby towarzyszacej to czyste buractwo.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie