Syn dostał 5 tys. zł na komunię. Czy mogę ukryć przed nim te pieniądze? Patrycja

24.05.2018

Jestem tuż po pierwszej komunii mojego syna. Wszystko poszło zgodnie z planem i przyjęcie też się przydało, ale pewien problem został. Chodzi o pieniądze, które dostał w prezencie, a jest ich niemało. W sumie w kopertach było ponad 5 tysięcy złotych, co jest kwotą ogromną dla nas. Nad wszystkim ja panuję, więc syn nawet nie wie dokładnie, ile tego było.

Zastanawiam się, co mam teraz zrobić. Nie wyobrażam sobie, że daję mu gotówkę do ręki i on może spełnić wszystkie swoje zachcianki. To za duża suma, a on jest za mały, by podejmować tak ważne decyzje. Zwłaszcza, że w domu nam się nie przelewa i te pieniądze mogłyby poprawić sytuację.

Myślę nad tym, żeby jakoś inaczej zagospodarować te środki, a jemu dać tylko część

Myślę, że 1000 zł na wydatki syna to będzie aż nadto, ale niech ma. Może coś mądrego wymyśli i się to kupi. Resztę wolałabym zachować na korzyść całej rodziny. Jak nie na bieżące rachunki, to na wakacje albo jakieś niespodziewane wydatki. Wydaje mi się to słuszne, ale z tyłu głowy coś nie daje mi spokoju.

Czy to na pewno najlepsze rozwiązanie? A może syn powinien dokładnie wiedzieć ile dostał i sam zdecydować? Dla mnie to niekomfortowa sytuacja, dlatego pytam. Liczę na jakąś sensowną podpowiedź, bo na razie więcej z tych pieniędzy zmartwień, niż pożytku.

Poproszę o pomoc!

Patrycja

36 % tak
64 % nie

Polecane wideo

Komentarze (25)
Ocena: 4.84 / 5
Ooo (Ocena: 5) 31.05.2018 16:46
Wpłać na konto w banku i daj mu je jak będzie starszy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2018 22:13
Zrob jak chcesz, po co sie pytasz. I tak cie tu zjedzą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2018 21:59
Za pieniądze z mojej komunii rodzice wyremontowali i urządzili nam pokój (gdy byłam mała miałam wspólny pokój z bratem). Jakieś tam mniejsze prezenty typu zabawki dostałam od innych gości. Czy pytała mnie o zdanie? Nie. Uznała, że wie lepiej i podjęła decyzję, że to jest najlepsze wyjście. I nie uważam wcale, że źle zrobiła. Rodzic powinien kierować się swoim rozsądkiem w tej kwestii. Przeznaczenie tych pieniędzy na wakacje jest świetnym pomysłem. Prezent dla wszystkich, bo wszyscy byli w to zaangażowani. I komentujących proszę o rozsądek. Naprawdę myślicie, że po komunii rodzice dają 10-latkom (!) kilka tysięcy do ręki i mówią: "To Twój prezent, możesz z nim zrobić co chcesz."? Ogarnijcie się.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2018 21:02
Zatrzymaj pieniadze u siebie i co miesiac pytaj syna co by chciał sobie kupic i mu kupuj co miesiac nowa rzecz az do wykorzystania całej kwoty np w tym miesiacu powie"ze chce laptop",a w drugim cos do ubrania markowego. Jakby nie było kasa jest prezentem dla dziecka,wiec nie widze nic złego w tym,ze bedziesz te pieniadze przechowywać u siebie w portfelu czy w banku,dużo gorzej jeśli cała kase wydasz jedynie na swoje zachcianki,a dziecko nic nie dostanie
odpowiedz
no proszę... (Ocena: 5) 24.05.2018 20:09
Skoro w domu się nie przelewa to na pewno dostajecie 500+ więc tak naprawdę na zrobienie imprezy komunijnej nie daliście nic od siebie. Chłopak dostaje 500+ więc nikt mu łaski nie powinien robić ze zrobieniem imprezy. Co do pieniędzy uważam, że są dziecka. Oczywiste jest to, że dla dziecka w tym wieku to ogromna suma i jej wydanie trzeba kontrolować. Zapytałam bym chłopca o czym marzy i spełniłabym to marzenie. Pozostałą kwotę wpłaciłabym na lokatę jeżeli w trakcie dorastania pojawi się jakaś potrzeba to wykorzystałabym pieniądze - oczywiście na potrzeby syna.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie