Czy przyjąć TAKIE zaproszenie na ślub? Czuję się urażona! Ewelina

Czy przyjąć TAKIE zaproszenie na ślub? Czuję się urażona! Ewelina
14.04.2018

Żyję na tym świecie prawie 30 lat i przyznam, że pierwszy raz z czymś takim się spotkałam. Ja rozumiem, że to XXI wiek, nowoczesność, portale społecznościowe i ogólnie wszystko jest „e”, ale bez przesady. Są takie rzeczy, które powinny pozostać tradycyjne. Tak jest moim zdaniem z zaproszeniami na ślub.

To powinno być papierowe. Wtedy wygląda oficjalnie, można je zostawić sobie na pamiątkę i ogólnie klasa sama w sobie. Na dodatek para młoda powinna wręczyć je osobiście, jeśli to tylko możliwe. Czy ja aż tak dużo wymagam?

Ładny bilecik to kwestia kilku złotych. Rozwiezienie zaproszenia po rodzinie i znajomych z tego samego miasta to kwestia jednego, dwóch dni. Zawsze to okazja, żeby pogadać, podpytać, odświeżyć kontakt.

Właśnie dlatego mam pretensje do kuzynki, która postanowiła to załatwić w zupełnie inny sposób.

 

Pewnie mi nie uwierzycie (chyba, że to jakaś moda i nie tylko mnie to spotkało), ale zaproszenie na ślub utrzymałam w wiadomości na Facebooku. Krótkie, bezosobowe, mało odświętne. Wysyłane raczej hurtem, bo nie było tam żadnych odniesień do mnie. Nawet imienia. Po prostu kopiuj-wklej.

Ja naprawdę nie lubię szukać problemów tam, gdzie ich nie ma. Ale to uważam za skandal. Poczułam się w pewnym sensie urażona. Na Facebooku to się można umówić na kawę, a nie zapraszać na najważniejszą uroczystość w życiu. Takie jest moje zdanie. Zastanawiam się, czy nie odmówić przyjścia. Oczywiście na FB.

Co Wy byście zrobiły w takiej sytuacji?

Ewelina

36 % tak
64 % nie

Komentarze (12)

Ocena: 4.83 / 5
gość (Ocena: 5) 16.04.2018 13:54
Brak szacunku i totalna olewka... Nie idź na ten ślub, zrobili zaproszenie na odwal się, a pewnie oczekują kasy w kopertach. A skoro zaproszenia takie to zapewne i wesele też
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.04.2018 12:01
Powiedz jej że sorry, ale jesteś w ten dzień umówiona na piwo ze znajomymi. No co? Słabe, przykre zaproszenie, oburzajaca odpowiedz. I tyle.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.04.2018 09:55
Noe rozumiem ludzi, którzy zostawiają sobie zaproszenia na pamiątkę. Co wy z nimi później robicie? Oglądacie co jakiś czas?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.04.2018 09:35
brak szacunku.. ja bym nie poszła i odmówiłą bezpłciowo na FB
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 14.04.2018 09:34
Z jednej strony jest to duża oszczędność pieniędzy więc to rozumiem (zaproszenia na ślub nie są tanie), z drugiej strony jeśli wysyła zaproszenie przez facebooka powinna zrobić to w sposób elegancki, osobowy lub nawet wysłać tak zwaną e-pocztówkę. Jedno jest pewne: sposób w jaki zostałaś zaproszona nie powinno wpłynąć na twoją decyzję o pójściu na ślub.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo