Czy wydałabyś tyle pieniędzy na torebkę? Marlena

Czy wydałabyś tyle pieniędzy na torebkę? Marlena
13.04.2018

Mam możliwość kupienia oryginalnej Chanelki za ok. 9 tysięcy złotych i zastanawiam się, czy to się w ogóle opłaca. Wiem, że dla większości to jest niewyobrażalna kwota, ale powiedzmy, że mogę sobie na to pozwolić. Sprawdzałam i w sklepie kosztuje 12-13 tysięcy. Ja mam dostęp bezpośrednio i bez marży sprzedawcy. Stąd wzięła się taka różnica.

Zawsze o takiej marzyłam. Jest śliczna, elegancka, porządnie wykonana i na pewno nigdy nie wyjdzie z mody. Pewnie przechodziłabym z nią całe życie, a podróbki rozwalają się po miesiącu używania. No, ale to jednak sporo pieniędzy i chociaż mnie stać, to sama nie wiem.

Dla jednych to tylko, a dla innych aż torebka. W końcu za taką markę zawsze płci się dużo. A skoro jest tak pożądana, to znaczy, że jest warta swojej ceny. Niby tak, ale...

Ale w sumie, to dalej się zastanawiam. Mam już niewiele czasu, bo wiem, że jest inna chętna. Za 9 tysięcy można kupić sporo rzeczy, nawet pojechać na fajne wakacje. Mnie to w sumie nie żal, ale jak się ktoś zorientuje i dowie, ile wydałam na „zwykłą torebkę”, to raczej mnie wyśmieje. Niektórzy nie zrozumieją i to jest pewne.

Co mi możecie doradzić? Gdybyście miały tyle pieniędzy i ich wydanie nie oznaczałoby, że przez kolejny rok musiałybyście żyć na granicy ubóstwa, to kupiłybyście sobie? Mnie nie interesuje epatowanie bogactwem. Chanel to Chanel, kocham modę, lubię porządnie wykonane rzeczy i stąd ta fascynacja.

Doradzicie?

Marlena

46 % tak
54 % nie

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.04.2018 20:11
Produkty Chanel nie występują w okazyjnych cenach. Nawet jeśli byłaby to torebka używana, to nadal jej cena byłaby niewiele niższa od tej w butiku. Za 9 tysięcy to może być po prostu dobra podróbka. Jeśli tak ci zależy na torebce Chanel, to dołóż trochę i kup w butiku.
odpowiedz
Stara baba (Ocena: 5) 13.04.2018 17:47
Jeżli masz możliwość (czytaj: nie musisz na to brać kredytu czy wydawać całych oszczędności), to sobie kup, ale w butiku (wiem, wyjdzie drożej). Na boku to sprzedają różni oszuści.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.04.2018 17:16
Bardzo zważę jakość do ceny. Mam tylko skórzane torby polskich producentów. Koszt ok 300/400 zł. Latami nic się nie dzieje. Kupując torbę za 9 zł czulabym się jak fryzjerka, która daje się okradać.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.04.2018 17:15
Ja bym nie kupiła. Nie przywiązuje się do przedmiotów, a taka torebka z zasady powinna służyć na długi czas. Wolałabym wydać te pieniądze na ciekawą podróż lub odłożyć na jakiś bardziej sensowny cel.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.04.2018 14:02
Ja bym nie kupiła bo uważam, że żadna torebka nie jest warta takiej sumy. Dla mnie to zwykły snobizm a nie rewelacyjna jakość czy wyjątkowe piękno tych torebek. I tak jak ktoś pisał na dole: poza salonem to kupisz co najwyżej najdroższą podróbkę w życiu. Nie warto.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo