Czy dziewczyna z czymś takim na brzuchu i plecach ma szansę na normalny związek? Dorota

30.03.2018

Dziewczyny! Strasznie się tego wstydzę, ale chyba muszę się wreszcie ujawnić. Mój związek jest już raczej poważny, bo niedługo mamy ze sobą zamieszkać. Do tej pory niczego nie zauważył, ale w domu raczej tego nie ukryję. Poświęcam dużo czasu, żeby ukryć mój problem i na pewno wreszcie się zorientuje. Cierpię na nadmierne owłosienie ciała. Nogi to mały problem, bo ogolę je raz na dwa dni i jest w porządku. Gorzej z całą resztą. Czarne włosy pojawiają się też na brzuchu i plecach.

Nie jest to jakieś straszne owłosienie, ale wystarczy, żebym czuła się niepewnie. Gdybym przestała się tego pozbywać przez tydzień, to moje ciało wyglądałoby chyba jak jego. Sama lubię owłosionych facetów, ale on chyba nie chciałby takiej kobiety. Nie wiem co on powie, kiedy się o tym dowie. Ok, wie, że golę nogi, bo każda kobieta to robi. Ale plecy i brzuch?! Sama bym się przestraszyła, gdybym nie miała takiego problemu ze sobą...

Próbowałam zwykłego golenia, wosku, byłam u kosmetyczki. Wydałam mnóstwo pieniędzy na jakiś super laser, ale niewiele to dało. W niektórych miejscach już włosy nie rosną, ale w innych dalej to samo. A nawet gorzej, bo są coraz ciemniejsze i strasznie je widać. I teraz co ja mam zrobić? Muszę je usuwać prawie codziennie, używam różnych dziwnych kosmetyków do tego. Będę znikać w łazience na godzinę, na półkach jakieś balsamy opóźniające odrastanie, depilatory itd.

Pewnie zapyta, co ja tam robię i po co mi to wszystko. Zorientuje się bardzo szybko, co jest grane. Nie chcę, żeby poczuł się oszukany. Teraz mogłam sobie pozwolić na to, żeby się ukrywać, bo nie był ciągle przy mnie. Jak będziemy mieszkać razem, to wszystko się wyda. Czuję, że powinnam mu o tym po prostu powiedzieć, ale boję się jego reakcji. Kocham go i wiem, że mnie z tego powodu nie zostawi, ale będzie niesmak. Jego ukochana jest prawie tak samo męska, jak on.

Dlaczego mnie to spotkało... Mogę mieć krzywe nogi, zęby, cellulit, nadwagę, cokolwiek. Byle nie to. Jak mam czuć się pewnie i seksownie przy nim, kiedy się zastanawiam, czy on nie poczuje dłonią tych włosków, czy ich nie zobaczy. Na kolejne lasery nie mam już pieniędzy, bo urządzamy wspólne mieszkanie i niewiele zostało. Potem tym bardziej nie wydam po cichu tylu pieniędzy, bo zacznie coś podejrzewać. Pewnie i tak nic to nie da. Naprawdę źle to wszystko wygląda.

Chciałabym się obudzić w normalnym, gładkim ciele, nie tracić czasu, nerwów i pieniędzy na coś, czego normalna kobieta nie powinna mieć...

Dorota

86 % tak
14 % nie

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.04.2018 19:10
Po pierwsze idź do lekarza bo cierpisz na hirsutyzm po drugie - depilacja laserowa. Wiem że drogie ale będziesz miała spokój na jakiś czas, niesamowita wygoda i od razu czlowiek się lepiej psychicznie czuje
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.03.2018 10:29
Też cierpię na nadmierne owłosienie ciała, związane z za wysokim poziomem testosteronu. Mój chłopak o tym wie i nie narzeka, głupio mi było o tym z nim porozmawiać, ale po jakimś czasie sam zaczął podejrzewać o co chodzi i tylko stwierdził, że jemu to nie przeszkadza a to przecież nie moja wina. Z tym, że ja mam jasne włosy, ale chodzę mniej więcej co 2-3 tygodnie na depilację woskiem wąsika i brodki, trochę rzadziej też ręce i pośladki. Jeśli masz problemy z hormonami to niestety dopóki ich nie ustabilizujesz to żadne lasery i inne cuda nic nie dadzą. Kiedyś bardziej się tym martwiłam, ale wiem, że z moją przypadłością często występuje też trądzik i problemy z wagą, więc cieszę się, że to "tylko" to :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2018 09:35
skoro dziewczyna wydała (przynajmniej) tysiąc złotych na laser, to z pewnością miała wcześniej i te 500 zł na wizyty, badania krwi czy usg ;). i to nie jest tak, że poszłaby do endokrynologa i BACH! zdrowa. ja np. mam PCO i nie mogę brać żadnych leków, bo na tabletki anty mam za wysoką prolaktynę, inny lek byłby za silny itd... Odpowiadając na pytanie - skoro planujecie wspólną przyszłość to i tak się kiedyś dowie, po prostu mu powiedz.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 30.03.2018 08:09
No ależ oczywiście, że tak. Pielęgnowanie i pokazywanie owłosienia u kobiet zrobiło się ostatnio bardzo modne. Ty weź jeszcze do tego utyj, to będziesz jeszcze bardziej modniejsza i światowa niczym te wszystkie gwiazdki internetów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2018 00:17
Czy w ogóle przyszło ci do głowy, żeby zbadać hormony? To nie jest normalne u kobiet. Czy czytałaś jakie są przeciwskazania do lasera? Chyba nie bo byś się zainteresowała hirsutyzmem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie