Czy usunęłabyś ciążę z gwałtu? Patrycja

Czy usunęłabyś ciążę z gwałtu? Patrycja
03.03.2018

Sprawa nie dotyczy bezpośrednio mnie, ale czuję się tak, jakbym to ja miała decydować. Chodzi w końcu bliską mi osobę. Ona została 2 miesiące temu zgwałcona w czasie imprezy, chociaż przez dłuższy czas nikomu o tym nie powiedziała. Myślała, że sama jest sobie winna, a nawet próbowała wytłumaczyć potwora, który jej to zrobił.

No bo wiadomo, impreza, ona trochę wstawiona, on jeszcze bardziej. Podobał jej się, dawała mu jakieś sygnały i on to wykorzystał. Kiedy padła już zupełnie nieprzytomna i nie mogła nic zrobić, to po prostu ją zgwałcił. Bez jej zgody. Do dzisiaj nie wiadomo, czy to nie była pigułka gwałtu, ale było za późno, żeby to zbadać. Wiedziała co się dzieje, ale była bezsilna. Wtedy zaszła w ciążę.

Ukrywała to bardzo długo, ale wreszcie coś w niej pękło. Wszystko mi opowiedziała i to ja zgłosiłam sprawę na policję. Nie będę mówiła, jak nas tam potraktowali, ale mniejsza o to. Ten chłopak odpowie za to co zrobił i nawet nie próbuje się bronić. Na szczęście zrozumiała, że to w ogóle nie jest jej wina. To chory człowiek ją skrzywdził, a ona tego nie chciała. Ciąża pozostała...

Wolałabym już nie mieć nic wspólnego z tą sprawą i pozwolić jej decydować, ale ona sama błaga o wsparcie. Ma możliwość usunięcia tej ciąży. Tylko czym innym jest możliwość, a czym innym zrobienie tego. Ona sama nie wie, nie ma odwagi, boi się wyrzutów sumienia. Z drugiej strony nie chce żeby ojcem dziecka był gwałciciel. Co ja mam jej teraz poradzić?

Nie czuję się na tyle silna, żeby powiedzieć nawet słowo. Strasznie jej współczuję i nie wyobrażam sobie przez co przechodzi. Namawiałam ją na wizytę u psychologa, ale twierdzi, że to tylko pogorszy sprawę. Sama bije się z myślami i w rozpaczy prosi mnie o pomoc... Chyba jestem beznadziejna, bo nie potrafię powiedzieć wprost – powinnaś urodzić albo powinnaś usunąć.

Kiedyś mi się wydawało, że to oczywiste. Po gwałcie trzeba pozbyć się problemu, bo potem całe życie zniszczone. Ale nigdy nie znałam nikogo, kogo to dotyczyło. Aż do teraz... Co byście poradziły, gdyby ktoś bliski poprosił Was o pomoc w takiej beznadziejnej sytuacji?

Patrycja

50 % tak
50 % nie

Polecane wideo

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.03.2018 23:14
Rozumiem ze to dla niej tragedia. Dziecko nie jest niczemu winne. Jezeli nie chce tego dziecka to niech odda do adopcji. Jest tysiace ludzi ktorzy marza o dziecku :)
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 04.03.2018 21:36
Gdybym zaciążyła z facetem, którego kocham i jestem z nim w związku, ale dziecko nie byłoby planowane, to pewnie i tak bym urodziła. Natomiast dziecko z gwałtu, z obcym facetem do którego w ogóle nic nie czuje oprócz obrzydzenia, to usunęłabym bez 2 zdań. Nie wiem, nad czym jest się tu zastanawiać ?!! Gdyby to spotkało moją przyjaciółkę/siostrę to namawiałabym ją, aby usunęła i robiłabym to do tej pory, dopóki tego nie zrobi. Ta kobieta jak będzie chciała dziecko, to sobie go zrobi z odpowiednim facetem a nie z pierwszym lepszym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.03.2018 16:03
ja usunelam normalna ciaze, nie zaluje, nie mam wyrzutow sumienia
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.03.2018 11:22
Nie jestem zwolenniczką aborcji na życzenie, ale w przypadku gwałtu taka możliwość może uratować kobiecie psychikę. Ja bym niczego nie doradzała, bo to bardzo trudna, osobista decyzja. Powiedz jej, żeby przemyślała, czy łatwiej jej będzie pogodzić się z decyzją o aborcji, czy z wychowaniem dziecka. To musi płynąć z jej serca. Temat jest koszmarny i bardzo współczuję.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 03.03.2018 22:49
Ja bym usunęła bez gadania. Serio 56 proc z was NIE USUNĘŁOBY ciąży powstałej przez gwałt ??! Wy na serio tępe jesteście.
zobacz odpowiedzi (7)

Polecane dla Ciebie