Czy 20 lat to za wcześnie na dziecko? Ewa

Czy 20 lat to za wcześnie na dziecko? Ewa
06.02.2018

Podoba mi się to, jak Kylie Jenner podeszła do swojej ciąży. Takiej skromności i mądrości bym się po niej nie spodziewała. Z ogromnym wzruszeniem obejrzałam film dokumentujący ostatnich 9 miesięcy z jej życia i naprawdę jej gratuluję. I kibicuję. Jednak wiem, że nie wszyscy tak do tego podchodzą. Już nawet nie chodzi o to, że jej nie lubią. Wszędzie słyszy się jedno:

Ale ona jest za młoda na matkę!

Coś podobnego usłyszałam też od koleżanki i nawet się z tego powodu pokłóciłyśmy. Jej zdaniem 20 lat to zdecydowanie za mało. Ona wciąż jest dzieckiem, więc nie poradzi sobie z własnym potomstwem. Odpowiedziałam jej krótko: powiedz to mojej babci, która urodziła moją mamę, jak miała 19 lat.

 

Nie widzę tu żadnego powodu do sensacji. 20 lat to jest dorosła kobieta. Z tą różnicą, że nie każda 20-latka dysponuje milionami dolarów. Pieniądze szczęścia nie dają, ale poczucie stabilizacji już tak. Uważam, że Kylie super sobie poradzi w tej roli. Koleżanka dalej swoje i twierdzi, że nie powinno się rodzić przed ukończeniem 25. roku życia

Według mnie ta teoria jest głupia. Co innego, gdyby urodziła 15-latka. Ale 20 lat to normalny wiek, jak na dziecko. Przez wieki rodziły jeszcze młodsze kobiety i nic złego się nie stało. Kylie to byłaby dla nich wręcz starsza pani.

A co Wy myślicie?

Ewa

67 % tak
33 % nie

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.02.2018 10:38
Uważam, że wiek nie ma nic do rzeczy. Może być tak, że 18-latka będzie lepszą matką od 30-latki. Najważniejsze moim zdaniem jest to aby być gotowym na dziecko i go chcieć oraz mieć warunki by zapewnić mu godne życie. Jeśli chodzi o Kylie to nie znam jej osobiście więc nie wiem czy nadaje się na matkę ale warunki na dziecko ma bo jest bogata.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.02.2018 02:43
No a jak ma się życie Kylie do zycia zwykłych dziewczyn? Nie musi pracować, ma wsparcie dużej rodziny, może podróżować gdzie chce prywatnym odrzutowcem. Dziecko jej w żaden sposób nie ogranicza. Nie musi zajmować się domem, nie musi się uczyć itp. Jak będzie chciała gdzieś wyjść to może zapewnić dziecku profesjonalną opiekę. Ma też zapewne do dyspozycji prywatnego trenera i chirurga, którzy doprowadzą ją do stanu z przed ciąży. Z niczego nie rezygnuje rodząc to dziecko. Nie można się porównywać do niej jeśli nie żyje się w podobny sposób.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.02.2018 02:19
Nie jest za wcześnie, o ile cie stać na dziecko i nie siedzisz na garnuszku rodziców, tylko pracujesz na siebie. Znałam i 18-19 latki, które miały już w tym wieku dzieci, swoje mieszkania z partnerami a nawet śluby z nimi, tyle że albo miały starszych partnerów od siebie , którzy się już dorobili w życiu, albo bogatych rodziców/dziadków - sponsorów od których dostały wszystko na starcie. Reszta musi na wszystko sama zapracować, nawet do 30stki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.02.2018 01:19
jeśli nie masz pomysłu na życie to zrób se bachora i już
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.02.2018 00:52
Ona ma tyle kasy, że jej wszystko jedno, czy ma 20, 15, czy 30 lat i tak da radę, będzie miała, całą armię opiekunek i innych pomocników do dziecka. Zwykłe kobiety nie mogą sobie pozwolić na macierzyństwo w wieku 20 lat ze względów finansowych, dlatego zwlekają z urodzeniem dziecka, większość kobiet pracujących w mało prestiżowych, ale za to jak społecznie potrzebnych zawodach, chętnie zostałaby w domu i rodziła dzieci, ale muszą pracować by przeżyć. Ile kobiet tak naprawdę robi karierę, a ile pracuje z przymusu, ile czeka z dziećmi, bo nie czuje się gotowa emocjonalnie, a ile, bo nie jest gotowa finansowo. Karierowiczek na prawdę jest nie wiele, większość kobiet pracuje fizycznie w sklepach, w produkcji, w logistyce itd. i chętnie by to rzuciły i rodziły dzieci, ale nie mogą, bo ich na to nie stać, a poza tym gdyby rzuciły pracę wszyscy umarlibyśmy z głodu.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo