Czy świąteczne prezenty muszą być drogie i markowe? Natalia

Czy świąteczne prezenty muszą być drogie i markowe? Natalia
20.12.2017

To chyba ostatni moment, żeby zacząć myśleć o prezentach świątecznych. Ja w tym roku nie będę raczej zbyt hojnym Mikołajem, bo trochę się ostatnio spłukałam i muszę szukać oszczędności. Mimo wszystko chciałabym każdemu z najbliższej rodziny coś dać. Tylko co, skoro za dużo wolnych pieniędzy nie mam?

Nie wiem, jak u Was, ale u nas się przyjęło, że pod choinkę daje się raczej porządne rzeczy. Jak dostałam torebkę, to nie byle jaką, ale firmową ze skóry. Jak dałam mamie kosmetyki, to też porządnej marki. Teraz jestem trochę zakładnikiem takiego myślenia i boję się kompromitacji.

Zastanawiam się, czy da się w ogóle na prezentach oszczędzić? Mam jakiś pomysł, ale nie chcę być posądzona o skąpstwo i dziadowanie.

Mam w mieście sklepy, które sprzedają różne rzeczy, ale takie, które nie mają żadnej konkretnej marki. Takie typowe „no name” za mniejsze pieniądze, a pewnie tak samo dobrej jakości. I tak np. za szaliczek dla mamy mogłabym zapłacić 15 zł, a nie 150 zł w salonie znanej firmy. Kosmetyki dla siostry mogę kupić np. w dyskoncie, a nie drogerii, a aktówkę dla taty (bo wspominał, że potrzebuje) też na jakiejś promocji, nie musi być z prawdziwej skóry.

Co myślicie o takiej oszczędności w Święta? Nie czułybyście się obrażone, gdybyście coś takiego dostały? Ja naprawdę mogłabym wydać nawet całą pensję, gdybym tylko nie miała innych zaległości.

Tylko się boję, że ja dam byle co, a od nich dostanę drogie prezenty...

Natalia

28 % tak
72 % nie

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.12.2017 21:38
Ja kupiłam w tym roku tanie prezenty, bo w zeszłym dostałam opieprz, że za dużo pieniędzy wydałam. Nie dogodzisz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2017 19:19
Prezenty powninny być przemyślane, a nie kupowane na odwal się. Cena nie ma tu nic do rzeczy. Można kupić trafiony prezent za grosze, a można kupić coś drogiego i w ogóle nie trafić w gust obdarowywanej osoby
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.12.2017 16:39
Dla mnie w ogóle dawanie prezentów jest chore, na szczęście u mnie w rodzinie nie ma takiej tradycji. Jakbym tak chciała co roku kupować wszystkim bliskim prezenty to g..o bym miała. Ja tez nie chcę żadnych prezentów. Jedynie w dzieciństwie dostawałam od rodziców reklamówkę słodyczy co mnie bardzo cieszyło w przeciwieństwie do dzisiejszych bachorów które oczekują drogich gadżetów. Święta to przede wszystkim spędzanie czasu z bliskimi, rozmowa a nie dawanie prezentów. Co najwyżej rodzice mogliby swoim dzieciom kupić jakieś drobiazgi. Kto to w ogóle wymyślił???
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.12.2017 12:31
Powiedz im wprost, że masz w tym roku mało kasy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo