Czy mam szansę u nauczyciela? Zakochałam się w wychowawcy... Zuzanna, 18 l.

Czy mam szansę u nauczyciela? Zakochałam się w wychowawcy... Zuzanna, 18 l.
08.12.2017

Może jestem dziwna, lubię chodzić do szkoły. Nie chodzi o to, że tak bardzo lubię się uczyć, albo mam takich fajnych ludzi w klasie. Uczę się przeciętnie, a klasa nie jest jakaś super. Chodzi o naszego wychowawcę, w którym się zakochałam. Wiem, że tak nie wypada i może nic z tego nie wyjść, ale kiedy go widzę... Mogę patrzeć na niego godzinami. Do tego jest taki mądry... Idealny mężczyzna. Szkoda, że jestem od niego młodsza.

Ale wcale nie tak bardzo, bo on ma niewiele ponad 30 lat, a ja jestem już w liceum. Wiem, że małolaty kochają się w nauczycielach, ale o czym mowa... One mają po kilka lat, oni ponad 40. Tak to sobie można „kochać”. Ja czuję, że miałabym u niego jakieś szanse. Różnica wieku nie jest tak duża. Na dodatek wydaje mi się, że ja też wpadłam mu w oko. W wyjątkowy sposób się do mnie uśmiecha i robi różne gesty. Chciałabym się odważyć i powiedzieć mu całą prawdę. Nie ma jeszcze żony...

 

Nigdy nie widziałam takiego nauczyciela. Zazwyczaj są brzydcy i starzy, a nam się trafił taki mężczyzna... Do dzisiaj pamiętam, jak na zakończenie roku pocałował mnie w policzek. Długo nie mogłam dojść do siebie. Niby wszystkich całował, ale mnie jakoś inaczej. Potem złapał mnie za rękę i życzył udanych wakacji. Miałam ochotę powiedzieć, że bez niego na pewno nie będą takie fajne... No i tak było. Myślałam tylko o nim.

Nie chodzi o to, że po prostu mi się podoba. Wydaje mi się, że naprawdę go pokochałam i chciałabym być z nim bliżej. Mogę nawet zmienić szkołę, żeby mieć u niego jakieś szanse. Często na mnie patrzy w czasie lekcji, zawsze pomaga, kiedy proszę o wytłumaczenie czegoś lub załatwienie jakieś sprawy z innymi nauczycielami, kiedyś przymknął oko na to, że ściągałam na klasówce. Nie jestem mu obojętna. On nie traktuje tak każdej dziewczyny w klasie. Mnie przynajmniej bardzo lubi, a chciałabym, żeby pokochał...

Na razie jestem dla niego uczennicą. Może taką, którą bardziej lubi, ale uczennicą. Chciałabym, żeby mnie poznał z innej strony. Marzę o wspólnym wyjściu do kina, albo do kawiarni... No, ale wiem, że on mnie nigdzie nie zaprosi. Bałby się, że ktoś się o tym dowie. Wyleciałby z pracy i w ogóle. Dlatego coraz bardziej myślę o tym, żeby dać mu do zrozumienia, co jest grane. Albo powiedzieć wprost, że się zakochałam, albo przynajmniej napisać w liście o moich uczuciach. Mam przeczucie, że mogłoby go to ucieszyć.

Chyba, że nie i wtedy spalę się ze wstydu. I mogę mieć z tego powodu problemy. Gdyby wezwał do siebie moją matkę, to nie miałabym życia. To co zrobić? Ukrywać się czy zaryzykować?

Zuzanna

13 % tak
87 % nie

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
anonim30 (Ocena: 5) 08.12.2017 14:23
Dziewczyna jak to czytam to mi szczerze mówiąc ręce opadają:) to jest nauczyciel nie twój przyjaciel nawet nie równieśnik!! ktoś tu napisał abyś powiedziała co czujesz ale nie zdaje sobie sprawy z tego jakie byłyby problemy gdybyś powiedziała! nauczyciel by stracił pracę a twoi znajomi by się z Ciebie śmieli... Zainteresuj się kimś w swoim wieku :) im szybciej zmienisz obiekt westchnień tym lepiej. Nauczyciel się tak zachowuje bo Cię lubi nic więcej jesteś zakochana to zachowania nauczyciela wyolbrzymiasz!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.12.2017 09:53
To mu powiedz
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.12.2017 06:39
Eh, ja też kiedyś myślałam, że mój instruktor traktuje mnie inaczej i coś jest na rzeczy. Byłam nawet tego pewna, bo z innymi tak nie rozmawiał, nie pisał maili ani smsów. Potem okazało się, że po prostu ze mną mógł rozmawiać na interesujące tematy i tyle. A jeśli chodzi o ciebie, to póki nie skończysz szkoły to nic z tego nie będzie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.12.2017 00:52
Weź się lepiej do nauki, matura sama się nie napisze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo