Wstydzę się myć na siłowni. Czy mogę brać prysznic po powrocie do domu? Aneta

05.09.2017

Mam pytanie do dziewczyn, które chodzą na siłownię, albo jakieś zajęcia typu fitness. Chciałabym się wreszcie ruszyć i postanowiłam nie czekać dłużej. Nigdy nic z moich postanowień nie wychodzi, więc dlaczego nie zacząć od razu? Tylko jakoś nie mogę się zebrać w sobie, żeby tam iść, zapisać się i zacząć chodzić.

Nie boję się wysiłku fizycznego, chociaż wiem, że będzie ciężko. Mam zerową kondycję, a do tego pocę się strasznie. Wydaje mi się, że jak trafię na jakiegoś dobrego trenera, to mnie zachęci do pracy. Wiem też, że to nie jest tania zabawa, będę musiała kupić karnet, ciuchy itd.

Jedyne czego się boję, to mojego wstydu. Nie w czasie ćwiczeń na sali, ale po zajęciach. Ja sobie nie wyobrażam, żebym się rozebrała do naga i brała prysznic przy innych.

Pytałam koleżanki, kontaktowałam się mailowo z siłowniami i wszędzie ta sama odpowiedź – jest jedna wspólna łaźnia dla kobiet. A mnie się marzy, żeby były kabiny. W moim mieście czegoś takiego nie znajdę. Przez to mi się odechciewa cokolwiek robić. Nigdy się przy innych nie rozbierałam i nagle tego nie zmienię. Muszę jeszcze sporo schudnąć i polubić siebie.

Myślicie, że mogłabym tam chodzić i nie brać prysznica? Jeżdżę samochodem, więc ubrałabym się w byle co, dojechała do domu i tam bym się umyła. To by mi oszczędziło nerwów. Tylko zastanawiam się, czy ktoś by mi z tego powodu czegoś nie powiedział. Nie chcę robić z siebie pośmiewiska.

Dlatego poważne pytanie – wyobrażacie sobie taką sytuację?

Aneta

76 % tak
24 % nie

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
pomoc (Ocena: 5) 09.11.2021 12:31
Siemanko , mój znajomy miał ten sam problem, gdy trenowaliśmy na siłowni, zawsze gdy go pytałem dlaczego nie bierze prysznica po treningu, zawsze się krępował i robił się czerwony, nie wiedział co odpowiedzieć, gdy już wracaliśmy do domu zacząłem się śmiać i mówić dla żartów - " Co pewnie masz małego i to dla tego nie bierzesz prysznica? " i wtedy odpowiedział na serio, że właśnie to dlatego i mina mi spoważniała, ale to przecież mój znajomy więc musieliśmy temu zaradzić ! , więc przeszukaliśmy cały internet, w poszukiwaniu rozwiązania i trafiliśmy na ten produkt - http://nikodream.cfolks.pl/LINK , po kilku tygodniach regularnego stosowania zapytałem go czy to coś mu pomogło ?, on zadowolony odpowiedział ,że Tak! i teraz pierwszy wbija pod prysznic haha, znacznie zwiększyła się jego pewność siebie, jeśli nie boicie się szukać nowych rozwiązań polecam to sprawdzić, lecz wiadomo najważniejsze jest nastawienie mentalne nad którym trzeba pracować codziennie, przełamując się w trudnych sytuacjach co zwiększa pewność siebie!
odpowiedz
Marakuja czy cukinia (Ocena: 5) 06.05.2019 19:45
Co prawda nie jestem kobietą, ale też się wstydziłem na pierwszym treningu, ale po nastepnym byłem tak spocony, że nie było wyjścia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.09.2017 12:44
nie wierze jakie problemy ludzie maja..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.09.2017 12:44
nie wiem skad przekonanie ze musisz sie kapac razem przy wszystkich, to nie wiezienie..po drugie nikt ci nie broni po silowni szybko sie zebrac i wykapac w domu..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.09.2017 10:19
yyy skad sie wzielo ze bierzesz wspolny prysznic przy wszystkich?? chodzilam na pare i na kazdej byly osobne kabiny pod ktora chodzilam w reczniku i dopiero pod prysznicem odwieszalam go na wieszaczek obok..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie