Czy jestem za młoda na picie kawy? M., 15 l.

Czy jestem za młoda na picie kawy? M., 15 l.
22.08.2017

Cześć, mam 15 lat i bardzo lubię smak kawy. Niestety nie mogę się jej napić normalnie w domu, bo moi rodzice uważają, że to jest napój tylko dla dorosłych. Dziwni są, bo moje koleżanki piją przy swoich i nikt nie robi afery. Jak bardzo mi się chcę, to muszę zaczekać aż wyjdą z domu albo kupić sobie gdzieś w mieście.

Dla nich nie ma chyba różnicy – papierosy, wódka, kawa. Wszystko to są używki i dzieci nie mogą mieć do nich dostępu. Nie rozumiem tego, bo od kawy przecież nie umrę i nic złego mi się nie dzieje... Wiem, że to nic zdrowego, ale bez przesady.

Teraz czuję, jakbym robiła coś strasznego, że się muszę tak ukrywać. Chciałabym to zmienić, ale nie wiem jak rozmawiać z rodzicami.

Dlaczego dla nich kawa to taki sam nawyk, jak każdy inny? Oni ją przecież piją od zawsze, są zdrowi, nie palą, alkoholu raczej nie lubią. Czyli nie ma się czego bać. Tylko dla nich dalej jestem małym dzieckiem, któremu coś odwali po kubku kawy. Nie widzą, że piję ją też od dawna.

Nie śmiejcie się ze mnie, ale marzę o tym, żebym mogła napić się rano kawy do śniadania. Bez komentarzy rodziców i wyrywania mi kubka z ręki. Już raz tak było, jak spróbowałam. Wszyscy, których znam, to robią i nigdzie nie ma takiej afery, jak u mnie...

Jak im to wytłumaczyć?

M.

47 % tak
53 % nie

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
flamboyant (Ocena: 5) 27.08.2017 22:17
Ja kawę zaczęłam pić w wieku 16 lat, w okresie ostatnich przygotowań do egzaminów gimnazjalnych. Moi rodzice, jak tylko widzieli mnie z kubkiem kawy, to robili oczy i dogadywali "ty pijesz kawę? :O" i tak za każdym razem, żeby mnie wkurzyć. Teraz mam lat 17 i to jest już dla nich naturalne, że weszłam w świat kofeiny (piję średnio dwie filiżanki czarnej rozpuszczalnej dziennie). Uważam, że nie powinnaś się przejmować tym, co ci rodzice gadają, szczególnie, że masz już te 15, a nie 8 lat i masz prawo próbować nowych rzeczy i podążać za swoimi gustami smakowymi, a nie jest to żadna typowo "szczeniacka" zajawka. Pogadają i przestaną, ale nie możesz im ustępować, pij nawet przy nich i walcz o swoje prawa XD moi też, jak miałam mniej niż te 15-16 lat, to na każdą wzmiankę o kawie mi truli, że jestem za młoda itp., a teraz przystopowali. Zarzuć im jakimiś rozsądnymi argumentami za - rozsądnym! - piciem kawy i dodaj jeszcze do tego, że to lepiej, żebyś piła w domu, niż potem wydawała kasę na mieście, bo pić i tak pić będziesz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2017 21:26
Kawa wypłukuje magnez, i powoduje nadciśnienie bo zawiera kofeinę a ty jako nastolatka potrzebujesz magnezu do rozwijania się więc nie dziwie się rodzicom. Chociaż z drugiej strony mała latte z dużą ilością mleka czy cappucino nie zaszkodziłaby ci na pewno. Ja w twoim wieku piłam tylko te rodzaje kaw. Espresso czy czarnej kawy nie pozwoliłabym ci pić napewno.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.08.2017 13:20
problemy dzieci...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2017 13:19
hahahahahahaha przepraszam ale nie mogę sie przestać smiac hahahaha
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 22.08.2017 11:19
nie wiem jak Ci pomóc ja osobiście nie lubię Kawy czasem spróbuję ale dla mnie to obrzydlistwo zależy jeszcze jaka kawa.. może poproś rodziców lub sama kup na mieście Inkę i zrób sobie to akurat jest dobre :) spokojnie pomyśl jakie argumenty mogłabyś w ich stronę wysunąć może masz kogoś z rodziny kto mógłby przekonać twoich rodziców do zmiany decyzji? trzymaj się !!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo