Czy ściąć długie włosy, żeby nie musieć ich tak często myć? Oliwia

01.08.2017

Nie wiem czy ktoś mnie zrozumie. Ja bym nawet mogła przytyć, mieć brzydką cerę, krzywe nogi. Wszystko jest lepsze od tego, co mi tak daje w kość. Jak ktoś nie ma takiego problemu, to sobie pomyśli, że przesada. Ale nie. Moje tragiczne włosy uniemożliwiają mi normalne życie. Zawsze wyglądam źle. Nawet mało tego. Nie źle, ale jak jakiś śmierdzący brudas, który się nie mył przez tydzień.

Myję włosy codziennie, czasami nawet 2 razy dziennie. Rano jest spoko – jakoś się układają, błyszczą, są suche i świeże. Nie minie kilka godzin i mam hełm na głowie. Włosy wyglądają jak jakaś tłusta skorupa. Na takiej ilości tłuszczu to spokojnie usmażyłabym sobie frytki na obiad.

Próbowałam różnych szamponów i nic. Im włosy są dłuższe, tym gorzej.

Mam wrażenie, że jest ich za dużo i dlatego się tak duszą we własnym sosie. Najgorzej jest zimą, kiedy niby się nie pocę, a produkują najwięcej tłuszczu. Staram się nawet unikać czapek i kapturów, ale niewiele to daje. Skórę mam suchą wszędzie, a na głowie mokro. Dermatolog stwierdził, że taka moja uroda.

Przepisane kosmetyki w ogóle mi nie pomogły, dlatego zastanawiam się nad ścięciem włosów. Na chłopaka. Może to coś da? Jak ich będzie mniej i nie będą tak obciążone, to może te problemy znikną? Wiem, że będę się czuła fatalnie z taką fryzurą, ale już nic lepszego nie potrafię wymyślić.

Dla świętego spokoju zrobię nawet to!

Oliwia

47 % tak
53 % nie

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.08.2017 16:45
Przestań je myć tak często! Woda wysusza skórę i włosy, taki paradoks.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.08.2017 12:57
Muszę cię rozczarować, ale krótkie włosy przetluszczaja się znacznie szybciej niż długie, ponadto są bardziej problematyczne w układaniu.
odpowiedz
ona (Ocena: 5) 01.08.2017 11:04
Ja myjąc włosy, na koniec polewam je jeszcze chłodną wodą, żeby dłużej były świeże. Spróbuj. Może coś to da ;) Pozdrawiam :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.08.2017 10:32
Ja też miałam podobny problem, może nie aż tak duży jak Ty. Odkąd zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne jest znacznie lepiej. I tak myję głowę codziennie, ale to raczej z przyzwyczajenia niż z potrzeby. Może też powinnaś pomyśleć w tym kierunku? Albo wykonać jakieś badania hormonalne?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.08.2017 10:05
dziewczyno myj je dwa razy w tygodniu! ja mam dlugie geste wlosy, myje je raz na pare dni od kiedy bylam mala i przetluszczaja mi sie dopiero po paru dniach, kazdy nromalny fryzjer by ci to doradizl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie