Czy dziewczyna powinna golić sobie ręce? Katarzyna, 18 l.

Czy dziewczyna powinna golić sobie ręce? Katarzyna, 18 l.
12.07.2017

To pytanie może niektórych rozśmieszyć, ale na pewno nie chodzi mi o to. Mnie nie jest do śmiechu, bo ostatnio zostałam publicznie skrytykowana. Chciałam się zapaść pod ziemię. Nie wiem, może trafiłam na beznadziejnego człowieka, a może sama jestem sobie winna. Chodzi o moje ręce, a dokładnie to włosy na nich.

Nie jest ich dużo, nie są bardzo widoczne. Takie zwyczajne kobiece włosy, jakie widuje się wszędzie. Nigdy mi nie przyszło do głowy, żeby się ich pozbywać. Wystarczająco dużo zachodu jest z miejscem intymnym, pachami i nogami. Jakoś nie wydawało mi się, że to źle wygląda.

Jedna koleżanka powiedziała ostatnio przy wszystkich, że chyba mam problemy hormonalne, bo takiej sierści na rękach nie ma nawet jej chłopak...

Przesadziła i dobrze o tym wiem. Porównywała się chyba sama ze sobą, bo ona na pewno goli ręce. Nie ma tam ani jednego włoska, a to wręcz niemożliwe. Zrobiło mi się wstyd. Patrzyłam potem na ręce innych dziewczyn i nie uważam, żebym miała tych włosów więcej od nich. Mało która depiluje się w tym miejscu.

A może ja o czymś nie wiem i teraz trzeba to robić? Mam 18 lat i zastanawiam się, co z tym zrobić. Pierwszy raz spotkałam się z taką opinią. Najgorsze, że powiedziała to przy innych, więc teraz wszyscy, którzy tam byli, gapią się na mnie.

Czy jak się ogolę, to przyznam się do winy?

Katarzyna

23 % tak
77 % nie

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.07.2017 21:50
Jestem brunetką i mam jasne, rzadkie, niewidoczne prawie włosy na rękach. Nie depiluję ich, bo nie widzę takiej potrzeby.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.07.2017 11:54
A mnie śmieszy jak ktoś mówi, że usuwanie włosów z przedramion ( bo ramion chyba żadna kobieta nie ma owłosionych ) jest chore. No tak, golenie nóg - oczywiście, rąk - a po co? Dla mnie bardzo dziwnie wygląda jak idzie kobieta w sukience a tu takie owłosione ręce. Może jeśli włoski są niezbyt ciemne, krótkie i bardzo rzadkie to ok, wtedy nie ma po co. No ale sporo kobiet ma na tyle owłosione ręce, że od razu rzuca się to w oczy - i nie, nie mówię tylko o brunetkach, czy szatynkach, ale też o blondynkach. Jeśli włosy są gęste, czy długie to ich kolor nie ma znaczenie. Zarówno ciemne jak i jasne są wtedy mocno widoczne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.07.2017 11:49
Naczytałam się w internecie głupot jak to okropnie wygląda i zaczęłam mieć na tym punkcie kompleksy. Od pół roku depiluję ręce woskiem. Dużo lepiej czuję się sama ze sobą. Włoski nie odrastają grubsze, tylko może takie bardziej sterczące. Odradzałabym golenie maszynką, włoski odrastają mocne i ciemne. Jeśli Tobie to nie przeszkadza to nie przejmowałabym się opinią innych.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.07.2017 09:59
powiem jedno: po uj?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.07.2017 06:19
Nie no dziewczyno weź olej ja. Nie będziesz do końca życia rąk golić, bo w młodości jakas gowniara ci mówi, że masz jej zdaniem dużo włosów na rękach. Trzeba się było jej zapytać co ja to obchodzi. Chyba ma jakieś kompleksy, skoro tobie coś wytyka i na siłę się doszukuje u ciebie wad przy znajomych.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo