Mama chce być moją znajomą na FB. Przyjąć zaproszenie? Weronika

Mama chce być moją znajomą na FB. Przyjąć zaproszenie? Weronika
06.07.2017

Ciekawe, czy ktoś miał już taki problem, jak ja... Mam konto na Facebooku od kilku lat. Przeniosłam się tam z Naszej Klasy, gdzie w znajomych byli ludzie ze szkoły, ale też nauczycielki, rodzina, w tym rodzice. Z czasem w ogóle się wypisałam i nikt tego nie zauważył. Na FB inaczej dobierałam kontakty i praktycznie są to sami znajomi w moim wieku. Od razu zaczęłam pisać inne posty, częściej dodaję zdjęcia i mogę być szczera.

Zdarzały się zaproszenia od ludzi, których tam nie chciałam, ale jakoś je ignorowałam i nikt się nie czepia. Usunęłam też możliwość wyszukiwania mnie po nazwisku, więc nikt niechciany do mnie nie trafia. Ale w jakiś sposób moja matka dotarła. Na szczęście nic nie zobaczyła, bo profil mam zamknięty dla obcych, ale wysłała mi zaproszenie!

Najpierw udawałam, że nic do mnie nie doszło. Wysyłała kilka razy, więc wreszcie musiałam przyznać, że to widzę. Próbowałam jej tłumaczyć, że to nie jest dobry pomysł. Moi znajomi nie mają rodziców w kontaktach i tak jest chyba lepiej. W końcu mam swoje życie, nie wszystkim chcę się dzielić... A ona na to, że najwidoczniej jej wcale nie kocham, nie ufam i na dodatek pewnie coś strasznego ukrywam.

Nic nie ukrywam. Wiadomo, że na FB pisze się różne rzeczy, dodaje zdjęcia z imprez, loguje się w różnych miejscach. I teraz nagle mama ma wiedzieć dokładnie co myślę, z kim i gdzie jestem? To już chyba przesada. Tłumaczenia nic nie dały, bo dalej ma pretensje, że ją „odrzuciłam”. Zaraz mi powie, że się w ogóle wyrzekłam własnej matki. Ale po cholerę ona chce być moją internetową znajomą?

Mieszkamy pod jednym dachem, codziennie rozmawiamy, o prawie wszystkim jej mówię, więc o co chodzi? Byłoby inaczej gdybym wyjechała na studia do innego miasta albo coś takiego. Wtedy to ułatwiłoby kontakt. W tym przypadku to wygląda tak, jakby chciała mnie ciągle obserwować. To właśnie ona mi nie ufa! Nie rozumiem jak można zmuszać swoje dziecko do dzielenia się dosłownie wszystkim. 

Jeśli jestem niepełnoletnia, to nie mam prawa do sekretów albo zwyczajnej swobody? Dzisiaj znowu poruszała ten temat i już naprawdę zgłupiałam. I kto tu przesadza? Chyba nie ja...

Weronika

60 % tak
40 % nie

Komentarze (5)

Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 10.07.2017 01:06
Facebook jest od 13 lat, dziecinko. Powinnaś się chyba jeszcze kilka lat wstrzymać xd i tak jak już to prędzej mama ma wiedzieć co myślisz, gdzie jesteś i z kim niż znajomi, których prawie w ogóle nie znasz...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.07.2017 17:47
ja mam mamę w znajomych na fb i jakoś nie robię tragedii dziecko!! jakie Ty masz problemy ha ha ha naprawdę nie masz większych problemów?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.07.2017 14:09
hahahahahahaha biedne dziecko co za problemy hahahaha
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.07.2017 10:40
Było :/
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 06.07.2017 07:22
Ile ty masz lat, 12?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo