Czy mogę sama uczesać się na wesele? Szkoda pieniędzy na fryzjera... Agnieszka

23.06.2017

Ciekawa jestem, co mi doradzicie, bo jestem w kropce. Przypadła mi zaszczytna rola świadkowej na ślubie przyjaciółki, ale szczerze mówiąc, już mam tego dosyć. Nie jestem jakąś wieśniarą, więc nie zrobię jej wstydu, a i tak jej otoczenie wypytuje, co będę miała na sobie, jaką sukienkę, jakie buty, fryzurę, kiedy zrobię sobie profesjonalny makijaż, manicure... To jakieś szaleństwo. Chcę wyglądać schludnie, ale nie mam zamiaru wydawać na to wszystkich oszczędności. Których zresztą nie mam.

Sukienkę i buty już mam. Pokazałam jej nawet, zaakceptowała i z głowy. Chociaż to też wydaje mi się dziwne, żeby ona musiała to wcześniej zatwierdzać... Największy problem mam z całą resztą, bo tak naprawdę to nie wybierałam się do żadnego salonu piękności. Cerę mam ładną, wystarczy zwykły domowy makijaż. A na głowie nie chcę mieć żadnych koków, tylko proste, rozpuszczone włosy. Potrafię to zrobić sama.

Czy ja koniecznie muszę iść do fryzjera, żeby zrobić sobie na głowie dokładnie to samo, co mam codziennie? Wiadomo, że bardziej utrwalę włosy, ale nie lubię wymyślnych fryzur. Znając życie, to musiałabym pójść do salonu wiele godzin wcześniej, potem siedzieć pół dnia i uważać, żeby coś się nie zepsuło, a przy okazji wydać minimum stówkę za nic.

Będę złą świadkową, jeśli z tego zrezygnuję? Nie wydaje mi się, ale niektórzy ludzie wpadają w amok z tej okazji. Według mnie, akurat w mojej sytuacji, szkoda pieniędzy na takie rzeczy. Wolę dołożyć więcej do koperty, niż iść do fryzjera tylko po to, żeby pójść.

Co radzicie?

Agnieszka

81 % tak
19 % nie

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.06.2017 14:10
Sugeruję zrobić troszkę mocniejszy makijaż niż na codzień bo na zdjęciach będziesz wyglądała kiepsko. i w drogerii można kupić fixer do makijażu, jak się nim spryska gotowy makijaż to wytrzyma całą noc.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2017 09:11
Była świadkową u faceta, ale kwestie takie jak sukienka ustalałam z panną młodą. Makijaż i włosy zrobiłam sobie sama i nawet nie pomyślałam, ze muszę iść do fryzjera. Tzn mogłabym, ale przez to w kopercie znalazłoby się znacznie mniej...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2017 08:58
Musisz iść do fryzjera. Jeśli tego nie zrobisz zgarnie cię policja ślubna, pójdziesz siedzieć i narobisz sobie wstydu i pannie młodej też.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 23.06.2017 08:51
Będziesz świadkiem. Czyli jednak chcąc nie chcąc będziesz w centrum zainteresowania. Raczej wypada wyglądac inaczej niż na codzień. Nie mowie o koki tylko dziewczęcej fryzurze. Makijaż tez musi być trwały i dobrze prezentować się nie tylko na żywo ale i na zdjęciach/filmie. Można wyglądać schludnie, skromnie i gustownie. Jednak spływający podkład i rozczochrane włosy nie koniecznie będę dobrze wyglądać
odpowiedz

Polecane dla Ciebie