Czy jestem za stara na wakacje z rodzicami? Angelika, 17 l.

Czy jestem za stara na wakacje z rodzicami? Angelika, 17 l.
10.06.2017

Kilka dni temu rodzice powiedzieli nam, że jedziemy na wakacje na Mazury. Mnie i moim młodszym braciom. Wszyscy się ucieszyli, ja też, ale teraz już sama nie wiem. Zawsze jeździmy gdzieś razem, rok temu byliśmy nad morzem, wcześniej w górach, była też Chorwacja. Podobało mi się i pewnie w tym roku będzie tak samo. Powiedziałam o tym mojej przyjaciółce i ona mnie wyśmiała. Stwierdziła, że w tym wieku wyjazd ze starymi to już przesada. Przecież nie jestem dzieckiem.

Nie jestem, czuję się w miarę dorosła, ale nie pomyślałam, że mogłabym inaczej spędzić wakacje. Nikt mnie nigdzie nie zapraszał, sama nie mam pieniędzy, żeby coś innego wymyślić. Nie nastawiałam się na samodzielny wyjazd, ale teraz zaczynam o tym myśleć. Mnie towarzystwo rodziców nie przeszkadza, ale nie chcę być też wyśmiana.

Jak tak o tym myślę, to może rzeczywiście powinnam się usamodzielnić. Do tej pory wszystkie wakacje wyglądały tak samo, czyli wyjazd całą rodziną i obecność rodziców 24h/dobę. Czułam się swobodnie, ale po prostu nie szukałam innych wrażeń.

Przyjaciółka twierdzi, że jak się zdecyduję, to ona ze mną gdzieś pojedzie. Ją rodzice na pewno puszczą. Sama już nie wiem. Moi pewnie się nie zgodzą, albo dadzą mi za mało pieniędzy, żeby zorganizować sobie jakiś fajny wyjazd. Z tego wszystkiego już chyba wolę te Mazury z nimi.

Może jestem zbyt dziecinna?

Angelika

9 % tak
91 % nie

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.06.2017 21:31
ja mam 23 i tyle zwiedziam z rodzicami ze szok. A tak bym w domu musiala siedzieć
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.06.2017 19:44
Ja mam 28 lat i chętnie jeżdżę ze swoją mamą, ale my mamy kontakty iście siostrzane.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.06.2017 12:08
Ja byłam w wieku 24 lat z rodzicami na wakacjach i nie widzę w tym nic złego! nie mieszkamy już razem długo więc wspólne wakacje to okazja do spędzenia razem miłego czasu :) Myślę, że jeszcze nie raz z Nimi pojadę :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2017 13:00
To taki wiek gdzie jednym jest głupio a innym niby nie - ale czują dyskomfort, jak ktoś im powie, że to niby obciach. Z punktu widzenia osoby 30lat to nie jest wstyd :) ale dla twoich rówieśników może być. Pytanie jak ty się z tym czujesz i tyle.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2017 10:08
Hahahha koleżanka powiedziała ci ze to wstyd i jesteś już dorosla...ale nie masz za co jechać na samodzielne wakacje xd kwintesencja doroslosci
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo