Czy poślubić katolika? Jestem innego wyznania i chcę je przekazać dzieciom... Izabella

Czy poślubić katolika? Jestem innego wyznania i chcę je przekazać dzieciom... Izabella
24.05.2017

Mam na imię Iza, jestem z moim narzeczonym już 5 lat, planujemy ślub i dzieci. I tutaj pojawia się mój problem. Bardzo kocham mojego partnera, nie wyobrażam sobie życia bez niego. Jednak nie zgadzamy się w pewnej bardzo istotnej kwestii.

Mój przyszły mąż pochodzi z bardzo wierzącej, katolickiej rodziny, sam też jest wierzący, ja natomiast jestem również wierzącą ewangeliczką. Już rozmawialiśmy o tym, w jakiej wierze wychowamy nasze dziecko. I...? Nigdy nie potrafimy dojść do porozumienia. Nie wiem jak mam to pogodzić, Jemu bardzo zależy na tym, żeby nasze dzieci były wychowane w jego wierze, jednak mi tak samo.

Jestem przywiązana do mojego kościoła, nie wyobrażam sobie zmiany wiary.

Nie jestem w żaden sposób uprzedzona, jednak w takiej wierze ja zostałam wychowana i taką chciałabym też przekazać moim dzieciom. Nie wiem jak mam porozmawiać z partnerem, jakie zastosować argumenty. Jeśli któraś z Was również miała kiedyś taki problem, bardzo proszę o jakieś rady bądź wskazówki, za które z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie,

Izabella

43 % tak
57 % nie

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.05.2017 19:08
Jako katoliczka biorąca ślub z prawosławnym powiem Ci że postawiliśmy na prawosławi, jednak dzieci będą ze mną chodzić również do kościoła. Kiedyś same wybiorą lub odejdą w ogóle od wiary, ale chcemy im pokazać oba wyznania.
odpowiedz
maja (Ocena: 5) 24.05.2017 08:54
w mojej rodzinie była podobna sytuacja. wujek ewangelik, ciocia katoliczka. dzieci zostały ochrzczone w wierze ewangelickiej, jednak do kościoła chodzily raz tu raz tu. kiedy przyszedł czas komunijny i jedno i drugie dziecko zdecydowało gdzie chce przynależeć
odpowiedz
Monika (Ocena: 5) 24.05.2017 08:49
Ja proponuję wychowywać dzieci w dwóch wiarach, jak dziecko dorośnie samo zdecyduje co dla niego lepsze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.05.2017 03:13
moja rada; niech każdy z was rzuci swój kre.tyński kościół - wtedy będzie sprawiedliwie :P
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo