Dostałam zaproszenie na komunię jako... osoba towarzysząca. Powinnam pójść? B., 30 l.

Dostałam zaproszenie na komunię jako... osoba towarzysząca. Powinnam pójść? B., 30 l.
09.05.2017

Piszę z zapytaniem czy wypada iść na komunię i kupić coś od siebie chrześnicy mojego faceta? Czy w ogóle tam iść? Jestem z Kamilem już w związku od 4 lat, dobrze znam jego rodzinę, Kaję zabieramy często na ogniska, place zabaw, do kina itd.

Dostałam od jej mamy zaproszenie na jej komunię jako „osoba towarzysząca”, trochę mnie to uraziło, bo nie mam 20 lat, tylko trochę więcej, i mieszkamy razem z Kamilem, więc osoba towarzysząca trochę nie na miejscu... Tym bardziej że od 4 lat uczestniczę w ich życiu rodzinnym. Uraziło mnie to tym bardziej, że jak jest jakaś ważna uroczystość w mojej rodzinie, to on dostaje imienne zaproszenie.

Nie wiem czy iść na tę komunię, a ona już za 2 tygodnie. Chciałabym dać im pstryczka w nos. Lubię Kaję, trochę jej zastępuję starszą siostrę, ale jej mamusia i tatuś mnie trochę zdenerwowali. 

A jak pójdę, to czy kupić jej coś od siebie? Myślałam o łańcuszku lub kolczykach... Nie ukrywam, że jej rodzice są łasi na pieniądze i prezenty, a chcę żeby to ona miała prezent, a nie jej rodzice.

B.

74 % tak
26 % nie

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
mimi (Ocena: 5) 11.05.2017 13:26
moj partner dostal zaproszenie na wesele do swojej rodziny. Bylismy juz kilka lat razem i dziecko mielismy. Na zaproszniu byl nazwisko meza z Agnieszka. nie mam na imie Agnieszka ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2017 22:16
Mam dokładnie taką samą sytuację, jestem z facetem 5 lat, za parę miesięcy się pobieramy, z jego rodziną znam się od dawna i też biorę udział w ich życiu rodzinnym typu wesela/imieniny itp. Dostaliśmy zaproszenie na komunię jego chrześniaka, znaczy on dostał imienne z osobą towarzyszącą. Czy mnie to boli? Nie. Śmieszy mnie to trochę, że pewnie nie wiedzieli jak zapisać moje nazwisko (można w nim zrobić sporo błędów). Wg mnie bierzesz to za bardzo do siebie, jeśli nie chcesz, to nie idź, albo zwróć im uwagę jakoś, ale bez przesady, to nie koniec świata ani żadna ujma na honorze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2017 07:14
TEN LIST JUŻ BYŁ !
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2017 07:09
DROGA REDAKCJO SUPER ŻE UMIEŚCILIŚCIE MÓJ LIST 2 LATA PÓŹNIEJ, PONOWNIE :) Na komunię poszłam, ale powiedziałam co o tym myślę rodzicom Kajki
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 09.05.2017 07:08
Ale co jest złego czy upokarzającego w byciu osobą towarzyszącą? Bo nie ogarniam...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo