Prośba o pieniądze na zaproszeniu ślubnym. Wypada czy nie? Gosia

Prośba o pieniądze na zaproszeniu ślubnym. Wypada czy nie? Gosia
26.04.2017

Pobieramy się pod koniec lipca. Ślub tylko cywilny, nie będę wnikała dlaczego. Wszystko już prawie pozałatwiane i zostało nam zaprosić gości. Mam tylko nadzieję, że przyjdą, bo niektórzy w tym czasie wyjeżdżają...

Sprawa rozbija się o treść tych zaproszeń, bo coś trzeba wydrukować. Denerwują mnie te głupie wierszyki, więc chcemy wszystko napisać własnymi słowami. Kto, co, kiedy + adres miejsca, gdzie będzie wesele, jeśli daną osobę chcemy tam widzieć. Ale na końcu zazwyczaj daje się teraz info, jakie prezenty są mile widziane.

Spotkałam się z różnymi wersjami, ale żadna mi do końca nie pasuje. Tak prosto z mostu – chcemy dostać pieniądze, bo planujemy kupić mieszkanie.

 

U znajomych widziałam prośbę o wino, bo zakładają domową winnicę, albo kupony lotto, pluszaki dla dzieci z domu dziecka, datki na schronisko dla zwierząt... Nagle ludzie przestali być materialistami. Rozumiem, że tu chodzi o to, co w zamian kwiatów, ale ja chcę im dać do zrozumienia prosto z mostu, że żadnego rzeczowego prezentu nie chcemy.

Większość rozumie, że daje się kopertę, ale na każdym ślubie zdarzają się jakieś beznadziejne zastawy, żelazka, ekspresy do kawy. Koleżanka dostała nawet odkurzacz. Nie chcę takich gratów do wynajmowanego mieszkania, póki nie mam własnego. Podstawowe sprzęty i tak już mamy.

Co proponujecie w tej sytuacji? Jak można w jakiś znośny sposób dać znać, że liczymy na gotówkę? W ogóle wypada tak zrobić?

Gosia

61 % tak
39 % nie

Komentarze (8)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.04.2017 15:50
Oczywiście, że można zasugerować w zaproszeniu kasę. Nie widzę problemu a że nieelegancko? Każdy da tyle ile może. Ni jest to mniej eleganckie niż szybkie wyprzedawanie prezentów, często taniej niż goście za nie zapłacili.
odpowiedz
Ola (Ocena: 1) 26.04.2017 13:13
Po co robisz wesele? Skoro chcesz od gości kasę po prostu odpuść wesele... Weź ślub i heja. Pieniądze zaoszczędzone. Dylemat odnośnie prezentów rozwiązany...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2017 08:56
Ludzie z reguły na ślub cywilny dają mniej ( dlaczego ? Nie wiem) Moja siostra nie pisała wierszyków, fakt dostała chyba zestaw garnków, 3 komplety pościeli i odkurzacz oraz 2 żelazka lub czajnik (nie pamiętam dokładnie) ale nie robiła z tego tragedii bo wiedziała że ktoś woli kupić czajnik za 150 zł niż dać te 150 zł do koperty bo ludzie się wstydzą a jak dadzą rzecz materialną to lepiej to wygląda. Siostra wzięła po prostu wystawiła to na olx i na fb na grupie ( koleżanka w jej imieniu to wystawiła, żeby nie było komuś przykro) i zgarnęła z tego prawie tysiąc złotych. Ja również nie pisze żadnych wierszyków o pieniądzach, dla mniej jest to nieeleganckie, jak zapraszam znajomych na imieniny to nie prosze o pieniądze, tylko jak dostaję setnego storyczka w tym roku to go trzymam albo jak dostanę srebro na które jestem uczulona to je sprzedaję. Ze slubem wyznaję taką samą zasadę, gość ma Ci dać to co ON CHCE a nie to co TY chcesz. W dobie dzisiejszego dostępu do internetu i szybkich przesyłek mozna na drugi dzień pozbyć się prezentów ślubnych.
odpowiedz
x (Ocena: 5) 26.04.2017 08:49
Ludzie wyjeżdżają na wakacje o ile nie mają roku gdzie trzeba obskoczyć 2-3 wesela. Wtedy niestety za ich pieniądze jadą państwo młodzi :/
zobacz odpowiedzi (1)
x (Ocena: 5) 26.04.2017 08:49
Ludzie wyjeżdżają na wakacje o ile nie mają roku gdzie trzeba obskoczyć 2-3 wesela. Wtedy niestety za ich pieniądze jadą państwo młodzi :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo